Zaproszenie na Europejskie Targi Talentów (EU Talent Fair) [Katowice, 13.06.2024]

W dniach od 12 do 15 czerwca 2024 r., Katowice staną się gospodarzem najważniejszego naukowego wydarzenia tego lata w regionie - EuroScience Open Forum (ESOF). To niezwykła inicjatywa, poświęcona relacjom między nauką a społeczeństwem, organizowana przez Miasto Katowice oraz Konsorcjum Akademickie - Katowice Miasto Nauki, przy udziale 7 śląskich publicznych uczelni.

Głównym wydarzeniem towarzyszącym konferencji ESOF będą Europejskie Targi Talentów (EU Talent Fair). Już 13 czerwca 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) odbędą się inspirujące dyskusje, seminaria, warsztaty i prezentacje, które pozwolą zgłębić różnorodne ścieżki kariery w nauce oraz rozwinąć kluczowe kompetencje przyszłości.

W trakcie Europejskich Targów Talentów będziemy rozmawiać o nieoczywistych ścieżkach kariery, uczestnicy i uczestniczki odkryją możliwości rozwoju osobistego, jakie oferuje praca badawcza w sektorze nauki oraz w innych branżach oraz dowiedzą się, jak można z sukcesem kształtować własną ścieżkę naukową. EU Talent Fair sprzyja rozwojowi unikalnej wiedzy i umiejętności, gdyż ponad 40 aktywności składających się na ofertę targów zostało przygotowanych z myślą o doskonaleniu umiejętności niezbędnych do rozwoju kariery w nauce oraz na rynku pracy. 

Targi są także okazją do wsłuchania się w głos ekspertów i ekspertek sektora nauki i szkolnictwa wyższego oraz przedstawicieli i przedstawicielek biznesu: osoby uczestniczące będą mogły nawiązać kontakty z inspirującymi osobami ze świata nauki i biznesu, z Polski oraz Europy. Dodatkowo w programie wydarzenia przewidziano Strefę Doradztwa Kariery, w której specjaliści i specjalistki udzielą porad w planowaniu ścieżki zawodowej, będzie można również pozyskać wskazówki dotyczące procesów rekrutacyjnych oraz wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych.

Udział w targach jest bezpłatny, a językiem wydarzenia jest angielski.

Więcej informacji na temat EU Talent Fair znajduje się na stronie wydarzenia.