Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / Schoenherr Alpbach Scholarship

Schoenherr Alpbach Scholarship

Stypendium firmy Schoenherr w prestiżowej Szkole Letniej Integracji Europejskiej w Alpbach

Europejska firma prawnicza Schoenherr oferuje dwóm uzdolnionym studentom prawa z Europy Środkowej i Wschodniej wyjątkową możliwość udziału w Szkole Letniej Integracji Europejskiej w Alpbach. Szkoła Letnia w Alpbach, położonym w samym sercu austriackich Alp, gości zagranicznych studentów różnych kierunków i oferuje im zajęcia organizowane przez Uniwersytet Wiedeński, w tym gościnne wykłady wybitnych uczestników Forum w Alpbach.

Szkoła Letnia dla studentów z Europy Środkowej i Wschodniej

Zajęcia w ramach Szkoły Letniej jedynej w swoim rodzaju w Austrii, odbywają się równolegle w grupach angielsko- i niemieckojęzycznych. Celem Szkoły jest zapoznanie studentów z podstawami funkcjonowania Unii Europejskiej, wyposażenie ich w umiejętności niezbędne do analizy społeczno-ekonomicznych i prawnych problemów integracji europejskiej oraz, bardziej ogólnie, zapoznanie z kulturą i praktyką ożywionej debaty na temat współczesnych problemów, jakie napotyka integracja europejska. Szkoła Letnia jest przewidziana dla studentów i młodych absolwentów następujących kierunków: prawa (zajmujących się prawem gospodarczym), zarządzania, ekonomii oraz kierunków społecznych i politycznych.

Integracja europejska w Alpach

Zajęcia Szkoły Letniej Integracji Europejskiej w Alpbach organizowane są we współpracy z Wydziałem Prawa Europejskiego i Międzynarodowego Uniwersytetu w Innsbrucku (kierowanym przez prof. Hummera) i przy wsparciu austriackiego Federalnego Ministerstwa Nauki i Badań Naukowych.

Stypendia

Schoenherr funduje dwa stypendia (w tym koszty podróży) na udział w Szkole Letniej w Alpbach. Termin nadsyłania zgłoszeń przez studentów i młodych absolwentów prawa z następujących krajów: Albanii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Węgier, Mołdawii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Ukrainy upływa 6 czerwca 2010 r.

Zgłoszenia należy przesyłać bezpośrednio przez stronę: www.schoenherr.eu/frontend/content/show.php?id=350

Forum Europejskie w Alpbach

Zajęcia Szkoły Letniej Integracji Europejskiej odbywają się w czasie trwania Europejskiego Forum Alpbach – dorocznej, interdyscyplinarnej konferencji międzynarodowej. Na dwa tygodnie ponad 3500 uczestników z ponad 60 krajów przyjeżdża do położonej w górach austriackiej wioski Alpbach, aby dyskutować o bieżących problemach politycznych i gospodarczych w nieformalnej, lecz intelektualnie wymagającej atmosferze. Forum odbywa się co roku w sierpniu od 1945 roku. Mówcy i uczestnicy ze wszystkich stron świata – z kręgów naukowych, biznesowych i politycznych – oraz uznani eksperci i studenci spotykają się w Alpbach, by dyskutować o bieżących problemach w interdyscyplinarnym kontekście.

Kontakt: 

Przemysław Pietrzak, Partner, Schoenherr Pietrzak Siekierzyński Bogen Sp.k.

T: +48 22 222 42 00

E: p.pietrzak@schoenherr.pl

Agata Przybyłowska, Office Manager, Schoenherr Pietrzak Siekierzyński Bogen Sp.k.

T: +48 22 222 42 00

E: a.przybylowska@schoenherr.pl

schoenherr