Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / Największy akcelerator biznesu na świecie teraz także w Polsce

Największy akcelerator biznesu na świecie teraz także w Polsce

Founder Institute, największy na świecie akcelerator biznesu uruchamia w Warszawie lokalną edycje programu edukacyjnego dla przyszłych przedsiębiorców technologicznych. Founder Institute, posiadający swoją siedzibę w Krzemowej Dolinie, działa obecnie w 27 krajach i pomógł utworzyć ponad 650 firm technologicznych. Celem i zarazem misją jest „Globalizacja Doliny Krzemowej” oraz promowanie przedsiębiorczości technologicznej.

Founder Institute Warsaw to czteromiesięczny program edukacyjny dla przyszłych przedsiębiorców, którzy pod okiem mentorów z całego świata, poznają tajniki tworzenia firm technologicznych.

Program adresowany jest do osób zainteresowanych uruchomieniem biznesu w szeroko rozumianej branży technologicznej (n.in. oprogramowanie, media cyfrowe, biotechnologia, cleantech, e-commerce, marketing, elektronika użytkowa). Udział w programie może wziąć każdy kto chce utworzyć startup, nawet jeśli jego pomysł nie jest dojrzały.  Program dedykowany jest zarówno dla osób, które już prowadzą projekt ale także dla tych, którzy są w fazie planowania. Nie ma także barier związanych z wiekiem, średnia wieku absolwenta Founder Institute to 34 lata. Unikalną cechą programu, różniącą go od innych tego rodzaju przedsięwzięć,  jest możliwość pogodzenia uczestnictwa w nim z dotychczasową pracą. Sesje odbywają się raz w tygodniu w godzinach wieczornych.

-       Jeśli pracujesz w korporacji i masz pomysł na biznes technologiczny a jednocześnie nie możesz sobie pozwolić na rezygnację z etatu do czasu utworzenia firmy i pozyskania finansowania to ten program jest właśnie dla Ciebie, mówi Agnieszka Oleszczuk-Widawska z Founder Institute Warsaw.

Founder Institute nie konkuruje tym samym z innymi akceleratorami, jednocześnie otwarty jest na współpracę z funduszami inwestycyjnymi w których absolwenci programu będą poszukiwać finansowania dla swoich projektów.

26.11 Founder Institute zorganizuje w Warszawie pierwszy z cykli eventów informacyjnych - Startup Ideation Bootcamp. Podczas spotkania przedsiębiorcy w trakcie trzy godzinnej sesji z mentorami,  będą mogli zaprezentować i ulepszyć swój pomysł na biznes a także znaleźć partnera biznesowego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje tylko rejestracja http://fi.co/courses/2198