Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / Konkurs Irène Joliot-Curie

Konkurs Irène Joliot-Curie

Francuskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań oraz Fundacja EADS (europejska grupa przemysłowa zajmująca się sektorem lotniczym i przestrzenią kosmiczną), ogłaszają konkurs o nagrodę Irène Joliot-Curie.

Data zamknięcia zgłoszeń kandydatek została wyznaczona na 13 czerwca o północy.

Nagroda Irène Joliot-Curie dotyczy 3 kategorii :

  • Kategoria „Kobieta naukowiec roku”, dotyczy kobiety która dokonała spektakularnych odkryć w dziedzinie naukowej poprzez swój projekt, wnoszący nowe wartości do nauki w kraju i na arenie międzynarodowej. (nagroda :   40.000euros).
  • Kategoria „Kobieta młody naukowiec” kobieta która wyróżniła  się w swojej dziedzinie poprzez swoją karierę naukową, prace i talent. (nagroda 15. 000euros).
  • Kategoria „Kariera zawodowa kobiety w przedsiębiorstwie”, kobieta, która potrafiła wykorzystać swój potencjał naukowy w badaniach w przedsiębiorstwie lub która sama założyła firmę innowacyjną. (nagroda 15. 000euros).

Jury tej już 12-tej edycji będzie przewodniczyła pani Catherine Césarsky, ekspert naukowy w Komisariacie Energii Atomowej Akademii Nauk, zasiądzie w nim też Claudie Haigneré, Prezydent Universcience, członek Akademii Technologii i Jean-François Bach, staly Sekretarz Akademii Nauk.

Więcej informacji :

http://www.enseignementsup-recherche.gouv.fr/prix-ijc2013

Regulamin:

http://cache.media.enseignementsup-recherche.gouv.fr/file/2013/94/7/PIJC_2013_-_Reglement_246947.pdf

Aplikacja:

http://cache.media.enseignementsup-recherche.gouv.fr/file/2013/94/9/PIJC2013_-_Dossier_candidature_246949.rtf