European Pioneers - bezzwrotne granty na rozwój e-biznesu

European Pioneers to program dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów, które chcą pozyskać bezzwrotny grant na rozwój swojego pomysłu na e-biznes.

Do  30 czerwca 2015 r. trwa nabór wniosków w ramach programu European Pioneers. W ramach konkursu istnieje możliwość otrzymania od 50 000 euro do 250 000 euro na rozwój e-biznesu. Konkurs adresowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw oraz studentów, którzy na potrzeby projektu założą własną firmę.

Oprócz wsparcia finansowego ze środków UE, organizatorzy zapewniają uczestnikom programu bezpłatny dostęp do nowoczesnych technologii FIWARE i wszechstronne doradztwo biznesowe.

Zgodnie z zasadami konkursu zgłaszane projekty muszą wykorzystywać technologię FIWARE. Pomysły na biznes muszą dotyczyć następujących zagadnień:
  • Smart City Services - wykorzystanie nowoczesnych technologii w przestrzeni miejskiej (aplikacje działające w oparciu o geolokalizację, interaktywne przewodniki po mieście, itp.)
  • Social Connected TV - aplikacje społecznościowe, które uzupełniają i wzbogacają programy emitowane w telewizji
  • Pervasive Gaming - aplikacje łączące świat realny z wirtualnym środowiskiem gier (rozszerzona rzeczywistość, technologie 3D, grywalizacja codziennych czynności)
  • E-learning - aplikacje edukacyjne, wykorzystujące m.in. nauczanie mieszane, naukę zdalną poprzez masowe otwarte kursy online, itp.
Zwycięskie projekty otrzymają także wsparcie techniczne i merytoryczne w okresie 8 miesięcy, które poświęcone zostaną na stworzenie aplikacji.
 

Szczegółowe informacje