Akademia Energii

Aktualności
Jeśli wiążesz swoją przyszłość z energetyką, chcesz uczyć się od wybitnych specjalistów, ekspertów najlepszych firm z sektora energetyki, weź udział w drugiej edycji Akademii Energii.

Ruszył nabór aplikacji do II edycji projektu. Jest on skierowany do studentów ­­i absolwentów uczelni wyższych, kierunków ekonomicznych, prawniczych oraz uczelni technicznych do 26 roku życia.  

Trzydziestu stypendystów weźmie udział w warsztatach realizowanych z ekspertami i praktykami z firm partnerskich. Najlepsi będą mieli szansę zrealizować 2-miesięczne płatne staże w firmach partnerskich.

W programie Akademii uwzględniliśmy najważniejsze tematy z zakresu prawa, finansowania i inwestycji. Będziemy mówić o dystrybucji energii, elektroenergetyce, energii atomowej, gazie łupkowym, odnawialnych źródłach energii i innowacjach w energetyce.

Uczestnikom proponujemy wykłady, case’y oraz spotkania z wybitnymi osobistościami. Do projektu poszukujemy kandydatów, którzy są ambitni, nastawieni na współpracę, a energetyka jest ich pasją.

„Akademia Energii to unikalny program na polskim rynku, współtworzony z inicjatywy Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi z firmami partnerskimi, które chcą wspierać młode talenty poprzez dzielenie się wiedzą praktyczną” – mówi Małgorzata Kowalewska, koordynator projektu.

Udział w Akademii Energii jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Aby aplikować, należy na stronie Fundacji wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce projektu. Termin zakończenia naboru upływa z dniem 5 grudnia 2012 roku.

Współorganizatorami Projektu są: Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Towarowa Giełda Energii.

Partnerami Projektu są: BCG, Energa, Kancelaria Elżanowski Cherka & Wspólnicy, KDPW, PGNiG, PGE, Polenergia, PwC, Tauron Polska Energia.

Partner instytucjonalny: Instytut Studiów Energetycznych, Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej.