Rekrutacja do Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Warszawa

W połowie października odbędzie się rekrutacja do Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Warszawa. AEGEE to największa, interdyscyplinarna organizacja europejska skupiająca ponad 13 tys. aktywnych studentów z całego kontynentu. Jej członkowie stawiają na rozwój osobisty, integrację w europejskim środowisku oraz dobrą zabawę. Ponadto są pasjonatami podróżowania i wymian międzykulturowych. Spotkania informacyjno-rekrutacyjne odbędą się na SGH (15 października), UW (16 października), PW (22 października), SGGW (23 października).

Mówi się, że studia to najpiękniejszy okres w życiu. Przed żakami otwierają się drzwi, za którymi stoją nowe możliwości i wyzwania. Należy więc wykorzystać ten czas jak najlepiej – być aktywnym, działać, poznawać ludzi, podróżować, angażować się w ciekawe inicjatywy. Warto jest dołączyć do organizacji studenckiej – jest to bowiem świetna okazja na poznanie nowych ludzi oraz wiele niezapomnianych przygód.

Największą, europejską, interdyscyplinarną organizacją jest AEGEE-Europe. W stolicy działa jej lokalny odział – AEGEE-Warszawa, do którego rekrutacja rusza w połowie października. Mottem organizacji jest „zrobisz tyle, na ile się odważysz!”. W AEGEE będziesz miał okazję wykorzystać wiedzę ze studiów – dowiesz się jak w praktyce wygląda PR, FR i FR. Zdobędziesz doświadczenie koordynując projekty lokalne oraz międzynarodowe. Udasz się w bliższe i dalsze podróże niskim kosztem – każdy z członków ma możliwość wyjazdów w praktycznie każdy rejon Europy i okolic. Będziesz miał szansę współpracy z firmami i instytucjami europejskimi (AEGEE-Europe działa w porozumieniu m.in. z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, UNESCO, OBWE). Możliwości, jakie daje organizacja studencka są wprost nieograniczone.

AEGEE wywróciło moje życie do góry nogami. Idąc na studia (PW, Technologia Chemiczna) chciałam pilnie się uczyć i zostać drugą Skłodowską, ale szybko odkryłam, że pośród książek brakuje mi ludzi. Trochę sceptycznie zareagowałam na zaproszenie znajomego, żebym wstąpiła do organizacji studenckiej, bo moim pierwszym skojarzeniem była jedna wielka impreza. Mimo wszystko zdecydowałam się i szybko zobaczyłam, że AEGEE poza świetnymi ludźmi, wyjazdami i imprezami do białego rana daje szansę na rozwój – przyznaje Ania Pietras, członek Rady Nadzorczej AEGEE-Warszawa. - Ja z tej szansy skorzystałam, realizując swoje własne pomysły, kandydując do zarządu czy w końcu działając jako trener. Może i nie dostanę nobla z dziedziny chemii, ale wreszcie robię to co naprawdę lubię!- dodaje.

Rekrutacja do AEGEE-Warszawa odbędzie się:

15 października – Szkoła Główna Handlowa ( 19:30, sala A-1, bud. A )
16 października – Uniwersytet Warszawski ( 20:15, sala 107, Stary BUW na Kampusie Centralnym
22 października – Politechnika Warszawska
23 października – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Szczegóły na temat godzin i miejsc spotkań podawane będą na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/299402026865406/?ref=22 oraz na naszej stronie internetowej aegee.waw.pl

Zasada jest prosta: TY masz w głowie pełno pomysłów, ale nie do końca wiesz, jak je zrealizować, a AEGEE daje Ci nieograniczone możliwości i swoje wsparcie. Pamiętaj- zrobisz tylko tyle, na ile się odważysz. AEGEE – Warszawa czeka właśnie na Ciebie!