Program „Mentors 4 Starters"

Masz pomysł na swoją karierę i chcesz go zrealizować? Zależy Ci na opinii i radach doświadczonych ekspertów w interesującej Cię branży?

Do 12 kwietnia 2015 trwa rekrutacja do prestiżowego programu mentoringowego Mentors 4 Starters organizowanego przez warszawski oddział Global Shapers – ogólnoświatowej inicjatywy World Economic Forum, zrzeszającej młodych liderów, którzy angażują się w rozwój lokalnych społeczności.

W programie weźmie udział 11 uczestników, z których każdy będzie miał szansę pracować indywidualnie z jednym z wybranych przez siebie Mentorów - czołowych przedstawicieli polskiego biznesu. W trakcie cyklu spotkań Mentees skupią się na realizacji własnego projektu bądź nad rozwojem ścieżki kariery w branży.

Program skierowany jest przede wszystkim do tzw. young professionals – osób między 20 a 30 rokiem życia, które mają pomysł na swoją karierę lub właśnie go kształtują, nabyły  już pierwsze doświadczenia zawodowe (praca, staże, praktyki, publikacje, indywidualne projekty, działalność gospodarcza) oraz chętnie angażują się w projekty społeczne (wolontariat, działania pro bono). Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.

Mentors 4 Starters oferuje kandydatom możliwość przedstawienia swoich planów zawodowych lub realizowanych projektów uznanym autorytetom w świecie biznesu i uzyskania od nich cennych rad dotyczących rozwoju kariery.

Celem programu jest rozwijanie ich potencjału przez przybliżenie specyfiki wybranej branży oraz mentoring w zakresie rozwoju zawodowego. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Podczas spotkania wstępnego oraz trzech merytorycznych spotkań Mentor i uczestnik programu pracują nad budowaniem indywidualnej ścieżki kariery w danej branży, rozwojem własnego biznesu czy autorskimi projektami proponowanymi przez Mentee.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?

Mentors 4 Starters to projekt, który może zmienić bieg Twojej kariery!

Ten program jest dla Ciebie:

  • jeśli chcesz zrealizować konkretny projekt zawodowy,  
  • masz pomysł na swoją karierę i zależy Ci na skonsultowaniu go z kimś znacznie bardziej doświadczonym,
  • stoisz przed kluczową decyzją, w jakim kierunku chcesz się rozwijać zawodowo,
  • jesteś zainteresowany/a rozwojem w branży, w której działa Mentor i chcesz skonsultować z nim swoje plany zawodowe odnośnie budowania ścieżki swojej kariery,
  • ponadto chcesz, żeby Twoja praca tworzyła wartość dodaną – ważne jest dla Ciebie, by działania, które podejmujesz, wspierały także Twoje otoczenie.

Korzyści z udziału w projekcie:

  • profesjonalne wsparcie i konsultacja w budowaniu indywidualnej ścieżki kariery,
  • możliwość weryfikacji swoich planów zawodowych,
  • transfer wiedzy:  możliwość nauki od czołowych przedstawicieli polskiego biznesu,
  • możliwość poznania wyjątkowych ludzi i poszerzenie profesjonalnej sieci kontaktów.

Aplikować można na stronie: www.mentors4starters.pl/

Uwaga! Mentors 4 Starters nie jest programem rekrutacyjnym, lecz ma charakter doradczo-rozwojowy. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę przy aplikacji do projektu.