Czwartek, 24 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Planowanie kariery / Kolejna okazja, by zdobyć pracę

Kolejna okazja, by zdobyć pracę

Nie wiesz jak zmienić pracę na lepszą i kogo poprosić o radę? Chcesz porozmawiać z przedstawicielami firmy, w której chciałbyś pracować, ale do tej pory nie miałeś odwagi? Teraz jest ku temu najlepsza okazja, bo wkrótce ruszają kolejne Wirtualne Targi Pracuj.pl.

Od 7 do 11 października, nie wychodząc z domu, można zapoznać się z ofertą ponad 150 pracodawców z 26 branż, a z 40 z nich porozmawiać na żywo, na czatach. Kalendarz spotkań dostępny jest na stronie www.targi.pracuj.pl  

W wiosennej edycji tych targów największą popularnością cieszyły się stoiska firm oferujące pracę w sprzedaży, w transporcie i logistyce, w bankowości i ubezpieczeniach, a także w przemyśle oraz w doradztwie, audycie i księgowości. Sporo ankietowanych internautów zapoznawało się też z ofertami pracy za granicą. Oferty zaprezentowane podczas targów okazały się na tyle ciekawe, że ponad połowa z badanych uczestników od razu aplikowała na wybrane propozycje.

Co ciekawe, jak wynika z badania Megapanel, targi pracy w Internecie nie są już domeną ludzi młodych, bez doświadczenia zawodowego. W poprzedniej edycji Wirtualnych Targów Pracuj.pl grupa uczestników w wieku 35-44 lat była niewiele mniejsza (zaledwie o 2%) od tej z pokolenia Y, a 44% osób je odwiedzających to samodzielni specjaliści, osoby na stanowiskach kierowniczych i kadra zarządzająca.

Hala

W tym roku dodatkowym motywatorem do wejścia na stronę www.targi.pracuj.pl będą z pewnością, organizowane po raz pierwszy w 10-letniej historii targów, warsztaty on-line. W trakcie spotkania z ekspertami serwisu Architekcikariery.pl będzie można dowiedzieć się, jak zmienić pracę na lepszą.

To spotkanie odbędzie się 8.10, a dzień później pracownicy firmy Mondelēz International Polska opowiedzą, w jaki sposób odkrywają i rozwijają potencjał pracowników. Może to być cenna informacja nie tylko dla tych, którzy rozważają pracę w  tej firmie, ale dla wszystkich szukających zatrudnienia, by wiedzieli czego mogą oczekiwać od potencjalnego pracodawcy.

Sponsorzy branżowi wydarzenia: Nokia Siemens Networks, Bank Gospodarki Żywnościowej S.A., Infosys BPO Poland Sp. z o.o., Budimex S.A., Delphi Poland SA, SII, Orange Polska. 

Patroni medialni: Onet.pl, biznes.pl, Newsweek Polska, dlastudenta.pl, Profeo.