Brytyjskie szkoły i uczelnie w Polsce - Targi "Education UK"

7 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie British Council organizuje Targi „Education UK”, podczas których brytyjskie szkoły i uczelnie zaprezentują swoją ofertę. Dla wszystkich zainteresowanych studiami w Wielkiej Brytanii będzie to doskonała okazja do spotkania się i uzyskania wszystkich niezbędnych informacji.

Na Targach obecni będą przedstawiciele i przedstawicielki brytyjskich uczelni, szkół zawodowych, szkół z internatem i szkół językowych. Odwiedzający będą mieli możliwość dowiedzenia się wszystkiego o kierunkach studiów, wymaganiach, opłatach, egzaminach IELTS i programach stypendialnych. Dowiedzą się także, jak wygląda nauka w podstawowych i średnich szkołach z internatem oraz oferowanych przez nie stypendiach dla polskich uczniów i uczennic. Przedstawiciele i przedstawicielki British Alumni Society podzielą się swoimi doświadczeniami.

Będzie również możliwość zapoznania się z ofertą egzaminów IELTS, niezbędnych do studiowania w Wielkiej Brytanii, oraz kursów językowych British Council.

Dla uczestników Targów przygotowano szereg dodatkowych atrakcji w postaci prezentacji, warsztatów i spotkań z absolwentami brytyjskich szkół i uczelni.

7 grudnia 2013 na Stadionie Narodowym. Wstęp wolny!


Więcej informacji pod adresem www.britishcouncil.pl

 

O British Council 

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem organizacji jest budowanie relacji i wzajemnego zaufania pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną oraz innymi krajami.

Organizacja zatrudnia 7000 osób w ponad 100 krajach, w tym 2000 nauczycieli, i współpracuje z tysiącami profesjonalistów i ustawodawców, jak również z milionami młodych ludzi, nauczając języka angielskiego i realizując projekty edukacyjne, społeczne oraz w zakresie kultury i sztuki.

British Council jest organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter). Zasadniczy grant, finansowany publicznie, pokrywa niespełna 25 procent obrotu, który w ubiegłym roku wniósł 781 milionów funtów. Reszta źródeł finansowych pochodzi z płatnych usług świadczonych dla klientów na całym świecie, z kontraktów edukacyjnych i rozwojowych oraz współpracy partnerskiej z publicznymi i prywatnymi organizacjami. Całość działalności wspiera cele charytatywne organizacji oraz promuje dobrobyt i bezpieczeństwo Zjednoczonego Królestwa i całego świata.

Polska placówka British Council prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie, współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich oraz ośrodkami egzaminacyjnymi oferującymi brytyjskie egzaminy językowe i zawodowe. Realizowane przez British Council projekty kulturalne, edukacyjne i społeczne mają na celu dzielenie się osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa. W 2013 roku organizacja obchodzi 75-lecie działalności w Polsce.

 

Więcej informacji dostępnych jest na www.britishcouncil.pl.

Twitter

Facebook

Blog