Wystartowała VII edycja konkursu grantowego „Odkryj e-wolontariat”

Masz pomysł na stronę WWW, aplikację lub inny projekt, który może pomóc zmieniać świat na lepsze dzięki wykorzystaniu Internetu? Zgłoś go do konkursu! Wygraj wsparcie mentorów i grant na realizację

Do 31 maja 2015 r. polskie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą ubiegać się o granty oraz udział w programie edukacyjnym, który profesjonalnie przygotuje je do prowadzenia projektu społecznego opartego na współpracy z e-wolontariuszami. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł.

Coraz więcej organizacji pozarządowych w swoich działaniach wykorzystuje nowe technologie. Nie tylko do komunikacji czy wyszukiwania informacji, ale także do realizacji swoich działań projektowych i wypełniania misji. W poprzednich edycjach konkursu „Odkryj e-wolontariat” udział wzięli m.in.:

 • GuideSign, grupa nieformalna, która stworzyła wirtualne przewodniki po instytucjach kultury dla osób głuchych.
 • HejtStop, grupa aktywistów, którzy mapują i zamalowują wulgarne napisy pojawiające się w przestrzeni miejskiej. Stworzyli aplikację, dzięki której każdy internauta może włączyć się w ich działania.
 • Amazonki, społeczność kobiet chorujących na raka, które za pośrednictwem forum internetowego wspierają się i dzielą doświadczeniem.

Przeniesienie projektów społecznych do Internetu i otwarcie ich na społeczność internautów znacząco zwiększa ich zasięg – organizacje pozarządowe ze swoimi działaniami mogą dotrzeć do środowisk spoza ich najbliższego otoczenia, edukując i wpływając na zmianę postaw. Ponadto, Internet otwiera przed nimi możliwość współpracy z wolontariuszami z całej Polski i świata – mogą docierać do pasjonatów i specjalistów, gotowych wesprzeć ich działania w sposób dobrowolny, bez oczekiwania wynagrodzenia, za pośrednictwem Internetu.

Zgłoś swój pomysł!

Konkurs „Odkryj e-wolontariat” wspiera i nagradza projekty społeczne, które:

 • Prowadzone są głównie w Internecie.
 • Ich celem jest rozwiązanie problemu społecznego lub budowanie dobra wspólnego.
 • Są działalnością non-profit lub non-for-profit.
 • W ich prowadzenie i rozwijanie zaangażowani są internauci i społeczności internetowe, działający na zasadach e-wolontariatu.

 Nagrody w konkursie

 • Kompleksowe wsparcie merytoryczne – udział w programie edukacyjnym, obejmującym m.in. dwudniowe warsztaty stacjonarne i kurs e-learningowy, podczas którego profesjonaliści z zakresu e-wolontariatu, nowych technologii, bezpieczeństwa w Internecie i biznesu pomogą uczestnikom dopracować pomysły na projekty e-wolontariackie.
 • Granty na wdrożenie projektu dla najciekawszych pomysłów.
 • Sieciowanie – kontakt ze społecznością organizatorów projektów e-wolontariackich z całej Europy.
 • Promocja na poziomie europejskim.

Nie czekaj!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy