Trwają poszukiwania najlepszego studenta w Polsce - konkurs "Studencki Nobel"

Aktualności
Do 24 kwietnia trwają poszukiwania najlepszego studenta w Polsce. Właśnie do tego dnia trwają zgłoszenia do konkursu "Studencki Nobel", organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Studencki Nobel to trwający od 8 lat konkurs organizowany przez największą organizację studencką w Polsce - Niezależne Zrzeszenie Studentów. Studenci rywalizują w 6 kategoriach branżowych: nauki rolniczo-przyrodnicze, nauki ścisłe i techniczne, nauki medyczne, nauki ekonomiczne i prawne, nauki humanistyczne i sztuka oraz nauki społeczne. Ponadto wybrany zostanie także zwycięzca całego konkursu.

Laureat Studenckiego Nobla to przede wszystkim osoba wszechstronnie uzdolniona. Do kryteriów konkursu należy między innymi znajomość języków obcych, działalność w organizacjach studenckich, osiągnięcia naukowe, średnia ocen, czy dotychczasowe praktyki i staże. - Kryteria konkursu odwołują się do idei "człowieka renesansu". Właśnie takiej osoby poszukujemy i to ona zostanie nagrodzona tytułem najlepszego studenta w Polsce - deklaruje Tomasz Leś, rzecznik prasowy Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Wyboru tego dokonają utytułowanie naukowcy zasiadający w komisji konkursowej. Będą to między innymi: prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prof.zw. dr hab. Wojciech Dyduch.

Jak deklarują organizatorzy zwycięstwo w Studenckim Noblu to szansa w budowaniu swojej kariery oraz wielki prestiż. - Ponadto w tym roku podobnie tak w latach ubiegłych zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez PZU - mówi koordynatorka projektu.

Swoją aplikację można zgłosić na stronie