TRWA 3 EDYCJA KONKURSU GRANTOWEGO 'DISCOVER E-VOLUNTEERING'!

Masz pomysł na projekt, dzięki któremu Internauci będą mogli przyczynić się do zmieniania świata na lepsze? Zgłoś go do konkursu i zdobądź grant na jego realizację!

Nowe technologie na stałe zagościły w naszym życiu. Używamy ich już nie tylko po to, aby szukać informacji czy rozrywki, ale także po to, aby pomagać innym i zmieniać świat na lepsze. 

 W Internecie istnieje mnóstwo bardzo ciekawych projektów społecznych: każdego dnia Internauci redagują Wikipedię, prowadzą kursy językowe on-line oraz bezpłatne doradztwo, tworzą grupy wsparcia i samopomocy, promują kampanię społeczne i wiele, wiele więcej! Wszystkie te działania nazywamy e-wolontariatem, ponieważ wykonywane są dobrowolnie i bez wynagrodzenia. Poprzez Konkurs chcemy pokazywać ich różnorodność i zachęcać Europejczyków do społecznego działania w Sieci! 

 Jeśli masz pomysł na projekt, w którym uczestnicy:

  • pomagają sobie przez Internet (na formach internetowych, przez mail/Skype),
  • budują zasoby wspólnej wiedzy (np. używając mechanizmu wiki),
  • tworzą mapy społecznościowe (np. używając OpenStreetMap),
  • dzielą się wiedzą i umiejętnościami (np. e-learning),
  • wcielają się w role dziennikarzy obywatelskich,
  • albo robią coś jeszcze innego, co ma pozytywny wpływ na życie w 'realu',

zgłoś go do konkursu i zdobądź grant dla swojej organizacji! O tym, czy Twój pomysł jest e-wolontariatem przekonasz się rozwiązując QUIZ

CO MOŻNA WYGRAĆ?

4 granty w wysokości 2000 euro na wdrożenie projektu lub ulepszenie istniejącego projektu. Ale to nie wszystko! Finaliści konkursu wezmą udział w międzynarodowych warsztatach i sesjach mentorskich z ekspertami, którzy pomogą im w dopracowaniu projektów. 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Do 30 czerwca 2014 r. wypełnij formularz zgłoszeniowy on-line: http://discoverevolunteering.eu/en/submit-your-idea

GDZIE ZNALEŹĆ WIĘCEJ INFORMACJI?

Zapraszamy na stronę konkursu: 

http://discoverevolunteering.eu/

DOŁĄCZ DO DOBREJ SIECI!

Dobra-Siec.pl to pierwszy w Polsce portal społecznościowy dedykowany aktywistom: organizacjom pozarządowym, instytucjom, grupom nieformalnym I wszystkim innym osobom, które chcą zmieniać świat na lepsze.  Stwórz swój profil i współpracuj z e-wolontariuszami on-line!