Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Team Europe goes Oxford - ogólnopolski konkurs dla studentów!

Team Europe goes Oxford - ogólnopolski konkurs dla studentów!

Komisja Europejska we współpracy z EurActiv.pl i Centrum Dokumentacji Europejskiej organizuje ogólnopolski konkurs dla studentów - "Team Europe goes Oxford".

"Team Europe goes Oxford" to cykl debat oksfordzkich, które odbędą się w ośmiu miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Krakowie, Olsztynie, Słupsku, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu. Trzyosobowe grupy studentów będą debatować na tematy związane z UE, a każdą grupę będzie wspierał ekspert Team Europe - jeden z najlepszych specjalistów ds. UE w kraju. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 marca 2015 roku.

Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy studentów o UE, a także promowanie zasad dyskursu charakterystycznego dla debaty oksfordzkiej - szacunku dla oponenta i jego poglądów, celnej argumentacji i mądrego przekonywania do własnych racji.
Nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji unijnych dla zwycięskiej grupy z każdego miasta.

Jednak to nie jedyna korzyść, która wynika z udziału w konkursie. Bliska współpraca z ekspertem Team Europe, rozwijanie umiejętności miękkich oraz wiedzy o UE i zaprezentowanie się w dużym konkursie prestizowej instytucji to szansa, która powinna zostać dana każdemu studentowi.

Link do wydarzenia na  stronie internetowej: TUTAJ
oraz na stronie Komisji Europejskiej: TUTAJ

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin