Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Superkonkurs Konfrontacje 2010

Superkonkurs Konfrontacje 2010

To prestiżowa rywalizacja studentów i doktorantów, którzy potrafią wypowiedzieć się na temat sytuacji w szkolnictwie wyższym oraz funkcjonowania uczelni.

Dla autorów najciekawszych polemik przewidziano:

  • zamieszczenie ich tekstu w publikacji książkowej,
  • tytuł Akademickiego Mistrza lub Wicemistrza Polski w Pisaniu Polemik,
  • nagrody rzeczowe, wśród nich laptop i netbook.

Zadaniem uczestników jest napisanie polemiki do jednego z sześciu tekstów wyjściowych, co jest doskonałą okazją do zaprezentowania swoich poglądów.

To nie jest zabawa na wymyślonych przykładach. Tu chodzi o aktualne i kluczowe problemy, o osobiste przekonania studentów i doktorantów. Teksty wyjściowe napisali autorzy znani z wyrazistych lub kontrowersyjnych poglądów.

Jedynym sposobem przesyłania prac konkursowych jest formularz umieszczony na stronie:

www.konfrontacje.edu.pl

Długość polemiki nie ma wpływu na ocenę pracy, ale musi mieścić się w przedziale od 2000 do 10000 znaków licząc ze spacjami (od około 3/4 strony do 3 stron). Opinie wyrażone w polemikach znajdą się w Raporcie, który trafi do posłów, senatorów, przedstawicieli rządu i innych osób odpowiedzialnych za strategię rozwoju szkolnictwa wyższego.

Konfrontacje 2010 realizuje Fundacja FPS na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ostateczny i nieprzekraczalny termin nadsyłania prac to najbliższa środa (10 listopada), godzina 8:59 rano.

Na zwycięzców czeka prestiż i super nagrody. Zapraszamy!