Wtorek, 29 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Pomysł wart 10 000 euro – rusza konkurs na biznes internetowy

Pomysł wart 10 000 euro – rusza konkurs na biznes internetowy

Już we wrześniu poznamy najciekawszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy. Jego autor lub autorzy – zwycięzcy konkursu „Start with e-nnovation”, organizowanego przez Grupę Allegro – otrzymają 10 000 euro na rozwój swojego projektu oraz pomoc w jego realizacji i promocji.

Konkurs skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes – innowacyjny serwis, firmę internetową, nową funkcjonalność – czyli wszystko, co może zrewolucjonizować Internet.  Mogą wziąć w nim udział innowatorzy z Polski, ale także z Rosji, Węgier, Czech, Ukrainy i pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

– Aby zgłosić pomysł wystarczy do 16 sierpnia 2010 przesłać opis projektu i jego krótką prezentację – mówi Magdalena Krukowska z Zespołu PR Grupy Allegro.  –  Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń międzynarodowe jury do 30 sierpnia wybierze pięciu finalistów, których pomysły mają największy potencjał – dodaje.

Zwycięzcy pierwszego etapu będą mogli przedstawić swój projekt blogerom, przedsiębiorcom i osobom związanym z e-biznesem z całego świata, którzy spotkają się we wrześniu w Poznaniu na konferencji „e-nnovation – e-commerce w Europie Centralnej”. Po prezentacji jury wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy i nagrodzi zwycięzcę.

Oceniane będą:

  • innowacyjność pomysłu,
  • szanse i możliwości wdrożenia projektu na rynku IT,
  • potencjalne korzyści płynące z rozwijania przedsięwzięcia.

W jury zasiadają eksperci w dziedzinie nowych przedsięwzięć internetowych oraz inwestycji venture capital m.in. Radosław Sobolewski związany z IAB Europe oraz Nikos Anagnostou z Grecji – dwukrotny zwycięzca Athens Startup Weekend.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie http://e-nnovation.pl/zglos-projekt/

Więcej informacji na stronie http://e-nnovation.pl/o-konkursie.

E-nnovation to największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie specjalistów biznesu internetowego. Na konferencję, organizowaną przez Grupę Allegro, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 23-24 września 2010 roku, przyjadą znani przedsiębiorcy, blogerzy i menedżerowie z Europy i świata. Podczas spotkania analizowane będą ostatnie trendy i nowości w handlu internetowym na świecie. Uczestnicy przyjrzą się działalności światowych liderów tej branży oraz strategiom budowania i prowadzenia nowoczesnych projektów w różnych częściach globu. Podczas konferencji nie zabraknie analizy największych sukcesów i porażek w e-biznesie, prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań pozwalających na zwiększenie sprzedaży. Część dyskusji poświęcona będzie również kierunkom rozwoju handlu internetowego i jego specyfice w różnych krajach.

Organizatorem konkursu „Start with e-nnovation” oraz konferencji  „e-nnovation – e-commerce w Europie Centralnej” jest Grupa Allegro, do której należy platforma handlowa Allegro i 69 innych serwisów w 15 krajach, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej m.in.: na Ukrainie, Białorusi, Słowacji oraz w Czechach, Kazachstanie, Rumunii, Bułgarii, Rosji i Węgrzech. Od marca 2008 roku Grupa Allegro stanowi część międzynarodowego koncernu Naspers.

 

Partnerem strategicznym konferencji jest mBank. Partnerami merytorycznymi są: Poznań – miasto know-how, stowarzyszenia IAB Polska i PMI Poland Chapter oraz serwis Pit.pl. Patronem medialnym jest Bankier.pl.

Dodatkowych informacji udziela:

Adrian Łaźniewski

PR Manager

dotPR

kom. 601 555 986

e-mail: Adrian.lazniewski@dotpr.pl