Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Pokażą, na co ich stać!

Pokażą, na co ich stać!

Już 7 czerwca, w Teatrze Kamienica w Warszawie, podczas ogólnokrajowego konkursu pracę studentów ocenią liderzy biznesu.

Na nadchodzącym konkursie SIFE Poland, 7 czerwca, w Teatrze Kamienica w Warszawie, swoją działalność w ramach programu SIFE w roku akademickim 2009/2010, zaprezentują studenci z siedmiu uczelni: Politechniki Poznańskiej, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Łódzkiego.

SIFE to wyjątkowa idea – międzynarodowy program, w którym studenci wspólnie z przedstawicielami biznesu prowadzą działalność w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR). Realizują w lokalnych społecznościach, projekty o charakterze edukacyjno – biznesowym, które dotyczą m. in. przekazywania wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania finansami, przedsiębiorczości, zasad etyki w biznesie, ekologii. Odbiorcami programów są wybrane grupy społeczne.

Historia SIFE rozpoczęła się w 1975 roku w USA. Przez kilkanaście lat inicjatywa rozwinęła się w 40 państwach. Dziś SIFE kształtuje wśród studentów na ponad 1600 uczelniach, zaangażowanie i wrażliwość na problemy społeczne. Ponad 400 zaangażowanych firm, wspiera programy SIFE, aktywnie wpływając na rozwój idei odpowiedzialnego społecznie biznesu (CSR). 

 

Przedstawiając swoją pracę Jury, studenci uzyskują wartościową informację zwrotną, która w konsekwencji pozwala ulepszyć prowadzoną działalność i projekty w ramach SIFE. Otrzymana ocena prowadzi również do realizacji efektywnych i wartościowych projektów edukacyjnych w lokalnych społecznościach. Wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia wieczorem, podczas ceremonii. Najlepsza drużyna, będzie reprezentować Polskę na SIFE World Cup w październiku w Los Angeles.

Więcej na www.sife.pl