Ogólnopolski konkurs dla studentów: „Plan Wernera 2013”

Aktualności
„Plan Wernera 2013” to konkurs z okazji 100 rocznicy urodzin Pierre’a Wernera – luksemburskiego polityka, prekursora i „ojca” wspólnej waluty euro.

Startuje kolejna – po zeszłorocznym projekcie „Euro – ratunek czy katastrofa?” – inicjatywa Fundacji Koncept Europa. W związku z przypadającą w tym roku okrągłą, 100 rocznicą urodzin luksemburskiego polityka Pierre’a Wernera, prekursora waluty euro, Fundacja organizuje ogólnopolski konkurs dla studentów, połączony z uroczystą galą finałową w łódzkim oddziale Narodowego Banku Polskiego oraz naukową prelekcją na temat założeń planu Wernera.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap I polega na przygotowaniu eseju naukowo-publicystycznego z odpowiedzią na pytanie: „Czy realizacja założeń raportu Wernera dotyczących integracji wychodzącej poza strefę polityki pieniężnej, pozwoliłaby uniknąć obecnego kryzysu w strefie euro? Czego w raporcie zabrakło, a które jego założenia pozostają aktualne do dzisiaj?”

Etap II to gala finałowa, która polegać będzie na przedstawieniu przez autorów 5 najlepszych prac prezentacji na temat swoich esejów. Laureaci wezmą też udział w quizie wiedzy o strefie euro, postaci Pierre’a Wernera i założeniach raportu Wernera.

 

Termin wysyłania prac upływa 15 listopada 2013r. Nazwiska 5 finalistów poznamy 25 listopada 2013 r. Gala finałowa odbędzie się 12 grudnia 2013 r. w Centrum Informacji o Euro NBP w Łodzi. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody: tablety, netbook, eBooki i inny sprzęt multimedialny.

Projekt jest realizowany przy współpracy Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej. Partnerem konkursu jest PKO Bank Polski. Obsługę medialną zapewnia portal UniaEuropejska.org.

 

Animacja promocyjna konkursu dostępna jest w serwisie YouTube pod adresem:

http://www.youtube.com/watch?v=YfxyOF_aQsw&feature=youtu.be

 

Więcej informacji o konkursie, w tym jego pełny regulamin, można znaleźć na stronie internetowej projektu: http://www.UniaEuropejska.org/PlanWernera2013

 

Wszelkich informacji o projekcie chętnie udzieli jego koordynator Łukasz Korzeniewski, mail: lukasz.korzeniewski@uniaeuropejska.org; tel: +48 733 459 546.