Nie pisz pracy do szuflady

III edycja konkursu na prace dyplomowe „swissstandards.pl. Od teorii do praktyki”.

Trwa III edycja konkursu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, skierowanego do studentów ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i doktorskich. „swissstandards.pl Od teorii do praktyki” jest konkursem na prace dyplomowe, w którym organizator stawia na praktyczny aspekt współpracy- osoby zakwalifikowane do II etapu mogą liczyć na konsultacje z Partnerami lub krótkie praktyki na etapie pisania pracy, a zwycięzcy- walczą o udział w warsztatach HR „Akademia kariery Mensys” oraz płatne staże  lub cenne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30.11.2015 za pośrednictwem strony http://odteoriidopraktyki.pl/rejestracja.php .

Celem organizowanego przez PSIG Konkursu jest budowa pomostu pomiędzy światem akademickiej teorii a rynkowej praktyki. To możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w realiach biznesowych i zdobycia cennego, kierunkowego doświadczenia zawodowego, tak poszukiwanego u absolwentów przez pracodawców.

Konkurs skierowany jest głównie do studentów, którzy swoje prace planują napisać i obronić do 30.07.2016r.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe: licencjackie, inżynierskie, magisterskie lub doktorskie, podejmujące różnorodne zagadnienia biznesowe, właściwe zakresom merytorycznym reprezentowanym przez Partnerów Konkursu, m.in. z zakresu aranżacji wnętrz mieszkalnych (Franke), energetyki i kierunków wspierających dla branży, jak np. ekonometria, metody ilościowe, statystyka, analiza danych, matematyka (AXPO), komunikacji marketingowej (Staempfli), logistyki (Fracht FWO), rozwiązań dla sektora medycznego (Swissmed), technologii cieplnych (Zehnder) oraz prace uwzględniające wzorce i zasady panujące na rynku szwajcarskim lub w firmach szwajcarskich działających w Polsce (PSIG).

Konkurs realizowany jest w dwóch etapach:

- w pierwszym, do 30.11.2015, należy przesłać tematy pracy wraz z krótkim konspektem,

- w drugim etapie, który trwa do 30.07.2016, autorzy prac, które przeszły kwalifikację mają szansę skorzystać z konsultacji merytorycznych i we współpracy z firmami partnerskimi konkursu przygotować prace dyplomowe. Obronione prace należy przesłać do Organizatora 30.07.2016. Nagrodzone zostają najlepsze spośród obronionych prac.

 W III edycji jeszcze więcej praktyki

Wyróżnikiem konkursu jest zwrócenie uwagi na praktyczny aspekt przygotowywanych prac i zaoferowanie studentom możliwości zdobycia lub wzbogacenia doświadczenia w kierunkowych obszarach ich zainteresowań. Zyskują już ci, którzy przejdą do II etapu. Oprócz bowiem propozycji puli tematów, przygotowanych przez Partnerów konkursu, która już stanowi podpowiedź o potrzebach i zainteresowaniu rynku dla wszystkich uczestników, osoby które zakwalifikują się do II etapu konkursu mają możliwość konsultowania swoich prac z ekspertami firm partnerskich, patronujących merytorycznie konkursowi, a nawet –w wybranych firmach- odbycia krótkich praktyk podczas pisania pracy. Autorzy najlepszych prac walczą o płatne staże u Partnerów Konkursu albo cenne nagrody rzeczowe (np. sprzęt komputerowy, specjalistyczne oprogramowanie). Nagrodą dodatkową, wspólną dla autorów wszystkich wyróżnionych prac, są profesjonalne warsztaty HR, podczas których eksperci firmy Mensys Polska podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą na temat skutecznego wejścia na rynek pracy.