KONKURS GLOBAL INTERN 2012

Aktualności
Z EF studenci stawiają na języki i wygrywają trzymiesięczne praktyki, w trzech dowolnie wybranych miejscach na świecie.

 

EF Education First – światowy lider w organizacji zagranicznych kursów językowych, mobilizuje wszystkich studentów do udziału w konkursie „Global Intern” . Do wygrania są m.in. trzymiesięczne praktyki w trzech najpiękniejszych i dowolnie wybranych miastach na świecie, w których EF posiada swoje szkoły językowe. Wystarczy zarejestrować się na stronie Praktyki z EF to niepowtarzalna okazja do zdobycia międzynarodowego doświadczenia,  podróżowania, nawiązania znajomości i kontaktów biznesowych. To jednocześnie  bezpłatna i intensywna nauka wybranych języków obcych - kurs języka angielskiego w Londynie lub Sydney, hiszpańskiego w Maladze na Costa del Sol i podstawy chińskiego w Pekinie. Wszystko zależy od decyzji zwycięzcy. Global Intern to program dla każdego ambitnego         i ciekawego świata studenta.

ETAPY: 

Aby wziąć udział w konkursie student rejestruje się na stronie www.ef.pl/campaign/globalintern oraz dodaje swoje CV. Następnie nagrywa autorskie wideo, które w dowolniej formie ma pokazywać jak zmieni się jego przyszłość po wygraniu międzynarodowych praktyk w EF Education First. Film musi mieć maksymalnie trzy minuty. Liczy się przede wszystkim pomysł. Warto wykazać się entuzjazmem, energią oraz pasją do działania.

DATY:

Na filmy organizatorzy czekają do 31 stycznia 2012 roku. Od 1 stycznia do 29 lutego 2012 trwa głosowanie na finalistów krajowych. Przez cały marzec będzie można wspierać i oddawać głosy na globalnych finalistów. Ogłoszenie zwycięzców Global Intern 2012 nastąpi już 30 marca 2012.

GŁOSOWANIE:

Studenci po załadowaniu wideo mogą prosić znajomych, aby na nich głosowali. Wybierając praktykantów, panel sędziowski Education First będzie także brał pod uwagę ilość oddanych głosów na poszczególne filmy.

Twórcy najbardziej kreatywnych i oryginalnych filmów zostaną zakwalifikowani do finału krajowego. Każdy ze zwycięzców finału w swoim kraju zostanie zaproszony do czołówki światowej.

NAGRODY:

Etap międzynarodowy:

I miejsce: Trzymiesięczna praktyka w biurach EF Education First, w trzech wybranych miejscach świata z zakwaterowaniem, wyżywieniem i mnóstwem atrakcji podczas podróży po różnych kontynentach.

Etap krajowy:

I miejsce: Trzy miesiące płatnych praktyk w warszawskim biurze EF oraz egzamin IELTS ufundowany przez British Council.

II miejsce: Dwa miesiące płatnych praktyk w warszawskim biurze EF oraz egzamin IELTS ufundowany przez British Council.

III miejsce: Jeden miesiąc płatnych praktyk w warszawskim biurze EF.

Od momentu rozpoczęcia praktyk aż do końca przygody studenci mają zapewnioną pomoc jednego     z doświadczonych pracowników EF Education First.

Zwycięzcy miejsc od 4 do 10 otrzymają ciekawe nagrody rzeczowe. 

PARTNERZY KONKURSU:

BRITISH COUNCIL

British Council ufunduje zdobywcom pierwszego i drugiego miejsca test z języka angielskiego IELTS, przeznaczony dla osób chcących studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym oraz służący do celów emigracyjnych. IELTS jest najpopularniejszym testem tego typu na świecie – zdaje go ponad 1,5 miliona osób rocznie, jest uznawany przez ponad 6000 instytucji w 120 krajach, w tym przez wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii i ponad 3000 instytucji edukacyjnych oraz programów uczelnianych w USA. W Polsce, średnio co dwa tygodnie, organizuje go British Council. Zapisy odbywają się on-line na stronie www.britishcouncil.pl.

ADECCO

Adecco Poland jest światowym liderem wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego. „Popieramy takie inicjatywy ponieważ wiemy, jak trudno młodym osobom odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Idea Konkursu Global Intern 2012 jest spójna z naszym profilem działalności. My również staramy się wspierać młodzież proponując im między innymi pracę tymczasową, która ratuje przed stagnacją zawodową i pozwala zdobywać nowe kompetencje. Uważamy, że wszystkie działania ułatwiające młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej są niezbędne”. – mówi Krzysztof Zajkowski, Marketing Manager, Adecco Poland.

DLACZEGO WARTO?

Praktyki z EF są niepowtarzalną okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego w wielokulturowych środowiskach. Mogą być początkiem pasjonującej przygody i kariery w międzynarodowej firmie.

ZWYCIĘZCY POPRZEDNICH EDYCJI:

To już kolejna edycja tego konkursu. Na stronie www.ef.pl/globalintern można zobaczyć profile i filmy poprzednich zwycięzców oraz sprawdzić, jak program Global Intern zmienił ich życie.


O EF Education First:

To największa organizacja edukacyjna oferująca zagraniczne kursy językowe oraz naukę sześciu języków obcych we własnych, międzynarodowych szkołach zlokalizowanych w najpiękniejszych i najciekawszych miastach na całym świecie. EF przygotowuje młodzież do międzynarodowych certyfikatów i udziela pomocy w dostaniu się na studia za granicą. Szkoły EF posiadają akredytacje najbardziej prestiżowych instytutów naukowych i organizacji edukacyjnych (British Council, ARELS, ACCET, Southern New Hampshire University).

Do tej pory EF pomogło ponad 15 milionom ludzi  na całym świecie w nauce nowego języka, odkrywaniu świata i zdobywaniu stopni naukowych. Firma specjalizuje się w organizacji zagranicznych kursów językowych, programów akademickich, podróży językowych oraz wymian kulturowych. Autorski program EF Efekta ™ System jest jednym z najbardziej zaawansowanych metod nauki języka angielskiego łącząc nauczanie indywidualne z najnowszą technologią interaktywną. Więcej informacji na www.ef.pl