Konkurs „Dziewczyny w nowych technologiach”

Organizator: Urząd Komunikacji Elektronicznej wspierany przez Partnerów projektu, którzy są jednocześnie fundatorami nagród – staży w firmach ICT.

Uczestnicy:

Konkurs jest skierowany do studentek kierunków ścisłych i IT minimum II roku studiów pierwszego stopnia oraz roczników wyższych, a także studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich. Warunkiem udziału w konkursie jest rozwiązanie autorskiego zadania, przygotowanego przez każdą z firm partnerskich.

Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem:

http://uke.gov.pl/dziewczyny-ict/

 

Nagroda: Nagrodą w konkursie jest otrzymanie minimum 3-mięsięcznego stażu w wybranej firmie partnerskiej

Zasady:

·         Krok 1 – Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu

·         Krok 2 – Przygotuj wymagane dokumenty: oświadczenie - zgodę na przetwarzanie danych, zaświadczenie o średniej ocen oraz rekomendację uczelni

·         Krok 3 - Wypełnij formularz zgłoszeniowy

·         Krok 4 – Rozwiąż zadanie przygotowane przez wybranego lidera branży ICT

·         Krok 5 – Prześlij rozwiązanie

Opis:

„Dziewczyny w Nowych Technologiach” to inicjatywa społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ściśle związana z ustanowionymi przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) obchodami Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nowych Technologiach – „Women and Girls in ICT Day”, który przypada w tym roku na 24 kwietnia. Celem inicjatywy jest nagłośnienie problematyki niskiego udziału kobiet w sektorze nowych technologii: telekomunikacji i informatyki oraz zachęcenie młodych kobiet do podejmowania nauki i zatrudnienia w branży ICT.

 

Link pod którym znajduje się więcej informacji:

http://www.uke.gov.pl/konkurs-edycja-2014-r-13399

a także link do strony na facebooku:

(www.facebook.com/DziewczynyICT)