Poniedziałek, 28 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Kolejna edycja programu Adecco CEO for 1 month!

Kolejna edycja programu Adecco CEO for 1 month!

Ambitni kandydaci mają okazję, by na miesiąc zasiąść w fotelu prezesa Adecco w swoim kraju. To już czwarta edycja konkursu „CEO for 1 Month”.

Konkurs „CEO for 1 Month” uruchomiony został w 49 krajach, w których działa Adecco. Jest to element szerszego programu Adecco Way to Work, którego celem jest walka z bezrobociem wśród młodych ludzi.

W ramach konkursu „CEO for 1 Month” ambitni młodzi ludzie mają szansę na jeden miesiąc zasiąść w fotelu prezesa Adecco w swoim kraju. Jeden z uczestników, którzy zastąpią prezesów w swoich krajach, będzie mógł zasiąść w fotelu CEO całej Grupy Alaina Dehaze'a w szwajcarskim Zurychu. W polskiej edycji zwycięzca przez miesiąc będzie zasiadał u boku dyrektor generalnej Anny Wicha. Wszystkie podjęte przez niego decyzje będą miały moc sprawczą. Wraz z objęciem stanowiska, miesięcznemu CEO przysługuje stosowne wynagrodzenie.

Nowe spojrzenie z obu stron

- Jest to jedyna w swoim rodzaju szansa na zdobycie unikalnych doświadczeń i poszerzenie horyzontów, zarówno dla kandydata jak i dla nas – komentuje Krzysztof Zajkowski Marketing Manager The Adecco Group w Polsce – Młody człowiek w fotelu prezesa dowiaduje się, jak wygląda praca CEO w międzynarodowej firmie od kuchni. Z drugiej strony jest to okazja dla nas, by spojrzeć na nasze codzienne problemy świeżym, młodzieńczym okiem.

Według danych Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2016 roku było 71 milionów bezrobotnych młodych ludzi. Jednocześnie rewolucja IT wciąż tworzy nowe miejsca pracy, na które pracodawcy nie mogą znaleźć odpowiednich kandydatów. Przedsiębiorcy narzekają na jakość edukacji, która nie jest w stanie dostarczyć na rynek pracowników o odpowiednich kwalifikacjach.

Dane Eurostatu[1] wskazują, że mimo historycznie niskiego poziomu bezrobocia w Polsce, (5,9 proc. według danych Eurostatu) wśród młodych bez pracy pozostaje 17,5 proc. zdolnych do pracy. To nieco mniej niż średnia dla całej Unii Europejskiej, która wynosi 18,6 procent.

Długa droga do sukcesu

- Z jednej strony nasi młodzi ludzie mogą uważać się za szczęściarzy w porównaniu do swoich hiszpańskich kolegów, wśród których bezrobocie wynosi 42,9 proc. Jednak z drugiej strony w sąsiednich Czechach, wskaźnik ten wynosi 10,7 proc., w Austrii 10,5 proc. a w Holandii 10,2 proc. Te wskaźniki pokazują, że wciąż nasz system edukacji i programy przygotowujące do pracy mają wiele do poprawy, a dla wielu młodych ludzi znalezienie pracy wciąż jest problemem – komentuje Krzysztof Zajkowski.

Z myślą o walce z tym wyzwaniem Grupa Adecco powołała program Way to Work, którego najważniejszym elementem jest program „CEO for one Month”. W ramach Way to Work młodzi ludzie otrzymują dostęp do programów stażowych i praktyk, dzięki którym zdobywają doświadczenie na rynku pracy i mają szansę poszerzać swoje kwalifikacje. W ramach programu Adecco uruchomiło ponad 10,5 tys. programów stażowych i praktyk dla młodych ludzi.

 

Na stanowisko CEO for 1 Month w Adecco Poland można aplikować pod adresem: adecco.pl/waytowork do 21 marca.

Na zwycięzcę poza ciekawą i niepowtarzalną pracą czeka pensja 20 tys. zł brutto.

 


[1]     http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/submitViewTableAction.do