Kolejna edycja programu Adecco CEO for 1 month!

Aktualności
Ambitni kandydaci mają okazję, by na miesiąc zasiąść w fotelu prezesa Adecco w swoim kraju. To już czwarta edycja konkursu „CEO for 1 Month”.

Konkurs „CEO for 1 Month” uruchomiony został w 49 krajach, w których działa Adecco. Jest to element szerszego programu Adecco Way to Work, którego celem jest walka z bezrobociem wśród młodych ludzi.

W ramach konkursu „CEO for 1 Month” ambitni młodzi ludzie mają szansę na jeden miesiąc zasiąść w fotelu prezesa Adecco w swoim kraju. Jeden z uczestników, którzy zastąpią prezesów w swoich krajach, będzie mógł zasiąść w fotelu CEO całej Grupy Alaina Dehaze'a w szwajcarskim Zurychu. W polskiej edycji zwycięzca przez miesiąc będzie zasiadał u boku dyrektor generalnej Anny Wicha. Wszystkie podjęte przez niego decyzje będą miały moc sprawczą. Wraz z objęciem stanowiska, miesięcznemu CEO przysługuje stosowne wynagrodzenie.

Nowe spojrzenie z obu stron

- Jest to jedyna w swoim rodzaju szansa na zdobycie unikalnych doświadczeń i poszerzenie horyzontów, zarówno dla kandydata jak i dla nas – komentuje Krzysztof Zajkowski Marketing Manager The Adecco Group w Polsce – Młody człowiek w fotelu prezesa dowiaduje się, jak wygląda praca CEO w międzynarodowej firmie od kuchni. Z drugiej strony jest to okazja dla nas, by spojrzeć na nasze codzienne problemy świeżym, młodzieńczym okiem.

Według danych Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2016 roku było 71 milionów bezrobotnych młodych ludzi. Jednocześnie rewolucja IT wciąż tworzy nowe miejsca pracy, na które pracodawcy nie mogą znaleźć odpowiednich kandydatów. Przedsiębiorcy narzekają na jakość edukacji, która nie jest w stanie dostarczyć na rynek pracowników o odpowiednich kwalifikacjach.

Dane Eurostatu


[1]     http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/submitViewTableAction.do