Kolejna edycja konkursu dla studentów BNP Paribas Ace Manager

Aktualności
15 października br. rozpoczęła się rejestracja do piątej edycji internetowej gry biznesowej organizowanej przez BNP Paribas – Ace Manager. Uczestnicy - studenci z całego świata będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu bankowości, dobrą organizacją pracy i umiejętnością podejmowania trafnych decyzji. Na najlepszych graczy czekają nagrody o łącznej wartości 15 tysięcy euro.

„Ace Manager” to międzynarodowa gra z zakresu bankowości kierowana do studentów, którzy nie ukończyli 26 roku życia, bez względu na kierunek ich studiów. Nabór do V edycji rozpoczął się 15 października i potrwa do 26 marca 2013 roku. Warunkiem uczestnictwa w grze jest zarejestrowanie drużyny na stronie internetowej konkursu: www.acemanager.bnpparibas.com.

– Uczestnictwo w grze jest dla studentów szansą na zdobycie swojego pierwszego doświadczenia w dziedzinie bankowości. Jest to również okazja na nawiązanie nowych, międzynarodowych kontaktów. Drużyny mogą się bowiem składać z osób z różnych uczelni z całego świata – mówi Agnieszka Gołąb - Stanikowska, specjalista ds. rekrutacji i rozwoju zawodowego w BNP Paribas Banku, koordynująca program Ace Manager w Polsce.

Pierwszy etap wirtualnej gry rozpocznie się 2 kwietnia 2013 roku i potrwa trzy tygodnie. W tym czasie, drużyny w trzyosobowym składzie zmierzą się z dziewięcioma case studies z obszarów,
w których BNP Paribas prowadzi swoją działalność: Retail Banking, Investment Solutions, Corporate & Investment Banking. Rywalizacja toczyć się będzie w wirtualnym świecie o nazwie „Universe – City”, gdzie uczestnik, jako specjalista i manager banku, stawiany jest przed realnymi problemami.

Pięć drużyn z największą liczbą punktów spotka się w maju 2013 roku w wielkim finale. Drużyna, która w ocenie jury – ekspertów BNP Paribas – najlepiej poradzi sobie z ostatnim zadaniem, otrzyma nagrodę w wysokości 6 tys. euro. Druga i trzecia w kolejności drużyna zostanie nagrodzona kwotami odpowiednio: 3 tys. i 1,5 tys. euro. Dla trzech najlepszych drużyn przewidziane są również bilety na turnieje tenisowe sponsorowane przez BNP Paribas.

W czwartej edycji konkursu Ace Manager udział wzięło ponad 14 200 studentów ze 145 krajów,
w tym 491 osób z Polski. Najwięcej zgłosiło się studentów ze Szkoły Głównej Handlowej (100) oraz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (74). Finał odbył się w centrali grupy BNP Paribas
w Paryżu. Zwycięzcą edycji okazała się drużyna z Singapuru.

Trzy lata temu, kiedy gra Ace Manager po raz pierwszy była dostępna również dla uczestników z Polski, trójka studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie znalazła się w finałowej piątce.

Więcej informacji o konkursie na: http://www.facebook.com/BNPParibas.AceManager, http://acemanager.bnpparibas.com/


BNP Paribas Bank Polska SA należy do grupy BNP Paribas, wiodącej europejskiej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. BNP Paribas zatrudnia blisko 200 tys. osób w 80 krajach. Grupa prowadzi działalność w zakresie m.in. bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami i majątkiem.

BNP Paribas Bank Polska SA jest bankiem uniwersalnym. Klientom indywidualnym oferuje produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz kredytowe, klientom firmowym dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku lokalnym oraz międzynarodowym.