II edycja edukacyjnej, internetowej gry Venture Capital Research

10 października rusza druga edycja zaawansowanej, internetowej gry edukacyjnej VCR – Venture Capital Research (www.gra-vcr.pl/). Gra daje unikatową możliwość poznania zagadnień związanych z funkcjonowaniem i finansowaniem przedsięwzięć typu start-up.

Gracze wcielając się w rolę inwestora – fundusz Venture Capital – zarządzają portfelem przedsięwzięć start-up, dobranym na podstawie ciekawych propozycji inwestycyjnych osadzonych w polskich realiach. Udział w grze jest bezpłatny anagrodami w tej edycji są staże w firmach partnerskich (www.gra-vcr.pl/partnerzy).

Gra opracowana została przez Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów we współpracy z CambridgePYTHON i łączy w sobie najlepsze wzorce biznesowe i naukowe podejście.

Inwestycje dużego ryzyka, jakimi są przedsięwzięcia typu start-up, wymagają od gracza wyczucia rynku, umiejętności analitycznych, zgłębienia zasad działania funduszy Venture Capital i wypracowania odpowiednich strategii inwestowania. Przebieg gry został zaprojektowany tak, aby zaznajomić uczestników z podstawowymi cechami przedsięwzięć, które decydują o tym, że jedne firmy odnoszą spektakularny sukces, a inne przynoszą wielomilionowe straty.

Do udziału w grze zapraszamy przede wszystkim (choć nie tylko) studentów i młodych naukowców, a także młodych przedsiębiorców i osoby planujące założyć swój własny biznes. Uczestnicy gry zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu funkcjonowania funduszy Venture Capital i kryteriów oceny projektów biznesowych ale także wartościowe nagrody i inspirację dla swoich dalszych działań.  

Inwestuj wirtualnie i stwórz portfel najbardziej obiecujących projektów inwestycyjnych!

Poczuj prawdziwe emocje i wygrywaj realne nagrody!

Dalsze informacje na temat gry oraz możliwość wczesnej rejestracji dostępne są na stronie: http://www.gra-vcr.pl/. Gra jest dostępna bezpłatnie.