ICT SUMMIT 2014 - konkurs startupowy ScaleMeGlobal!

W dniach 3-4 grudnia 2014 r. w przestrzeniach Stadionu Narodowego odbędzie się konferencja ICT SUMMIT 2014 organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem spotkania jest ekspansja polskich projektów startupowych i promowanie ich na rynkach międzynarodowych. Zadaniem wydarzenia jest również wskazanie światowym inwestorom jakości i potencjału otoczenia biznesowego w naszym kraju, a także wprowadzania na rynek nowych innowacyjnych przedsiębiorstw i projektów, ze silnym wsparciem sieci kontaktów.

Konkurs na najlepszy innowacyjny skalowalny polski projekt ScaleMeGlobal! jest realizowany w ramach konferencji ICT SUMMIT organizowaną przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Inicjatywa jest otwarta na wszystkie nowe przedsiębiorstwa i projekty o charakterze innowacyjnym z sektora ICT z Polski. Głównym celem organizacji konkursu jest zebranie najlepszych aktualnie zespołów operujących w tym obszarze, które jednocześnie wykazują największy potencjał na jego globalne rozprzestrzenienie się lub ich działalność jest już stricte oparta o światowy rynek.

ETAP 1

Zgodnie z przewidzianymi zasadami, jego Uczestnicy zgłaszają swoje pomysły, projekty do konkursu w formie prezentacji w formacie pdf. Wszystkie nadesłane propozycje ocenia kapituła konkursowa. Najważniejsze aspekty danego projektu oceniane przez kapitułę to jego innowacyjność, model biznesowy i możliwość wprowadzenia usługi bądź produktu na globalny rynek. Ze wszystkich zgłoszeń 10 najlepszych projektów jest wybieranych do Etapu II finału konkursu odbywającego się przed międzynarodowym jury w ramach konferencji ICT SUMIT.

ETAP 2

Weźmie w nim udział 10 projektów wyłonionych przez Kapitułę Konkursu. Podczas tego etapu Uczestnicy będą mieli szansę na poszerzenie wiedzy, umiejętności prezentacji na scenie, rozbudowanie swojej sieci kontaktów, które może w przyszłości owocować współpracą z funduszami VC z kraju i zagranicy, pomoże rozwinąć projekty na skalę światową.

Formuła zakłada występ maksymalnie 2 członków startupu na scenie przez 5 minut z prezentacją autorskiego konceptu z obszaru ICT, ukierunkowanego na globalny rynek. Celem konkursu jest wyłonienie rozwiązania, które jest innowacyjne, ma potencjał rozwojowy oraz model biznesowy, który znajdzie uznanie wśród jury konkursu. Po każdej z prezentacji na scenie, jury konkursu ma 3 minuty na pytania do projektu.

Do prac składu członkowskiego jury konkursu zapraszamy: J.D. Lasica (przewodniczącego składu jury), Krzysztofa Kowalczyka, Rafała Hana, Tima Rohricha, Natashę Starkell oraz Marvina Liao.

Ogłoszenie wyników konkursu ScaleMe Global! nastąpi na bankiecie networkingowym i gali rozdania nagród w dniu 03.12.2014 o godz. 18:30.

Nagrody główne

Grand Prix ScaleMe Global będzie sesja coachingowa dla zwycięskiego startupu z Marvinem Liao lub Paulem Jozefiakiem. Jej ramy czasowe zostaną uzgodnione zaraz po ogłoszeniu wyników. Sesja odbędzie się 04.12.2004 (drugi dzień konferencji) potrwa minimum 1h i dopasowana zostanie do możliwości czasowych wybranego mentora (ewentualne prelekcje w czasie konferencji, czas powrotu z konferencji etc.). Dodatkowo projekt uzyska „dziką kartę” w konkursie startupowym organizowanym przez partnera konferencyjnego ICT SUMMIT – konferencję Bitspiration Festival, której następna edycja jest planowana na czerwiec 2015.

Nagrodą publiczności, będzie trening i coaching z jednym z zaproszonych VC w czasie drugiego dnia konferencji. Do dyspozycji będą Rafał Han lub Mike Reiner (opis prelegentów). Sesja potrwa 40 minut i odbędzie się w drugim dniu konferencji.

 

Szczegóły na ict.web.gov.pl

 

Zgłoszenia, udział w konkursie oraz uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.