Global Business Challenge (GBC) / CIMA

Aktualności

Global Business Challenge (GBC) / CIMA

W 2012, po raz pierwszy w Polsce, organizujemy międzynarodowy konkurs studencki - Global Business Challenge (GBC)!

Konkurs ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród młodych ludzi na całym świecie i po za aspektem dydaktycznym, otwiera uczestnikom i laureatom drzwi do kariery zawodowej. Wynika to z faktu, iż partnerami i sponsorami konkursu na poziomie regionalnym i globalnym są najlepsi pracodawcy (aktualnie finalizujemy rozmowy z Deloitte Polska i Unilever Polska), którzy bacznie obserwują i oceniają postępy uczestników i w nagrodę oferują praktykę lub niejednokrotnie pracę.

Do udziału w konkursie GBC studenci mogą zgłaszać się sami, niemniej zespoły mogą być także prowadzone i rekomendowane przez wykładowców polskich uczelni wyższych. Po rejestracji w konkursie, zadaniem grup jest analiza rzeczywistej sytuacji biznesowej (case study) i zaproponowanie rozwiązania problemu. Następnie prace są oceniane przez sędziów – przedstawicieli firm – i kilka najlepszych drużyn zostaje zakwalifikowanych do wzięcia udziału w finale regionalnym, który odbędzie się w Warszawie.

Drużyna, która zostanie zwycięzcą finału polskiego, będzie reprezentowała Polskę w światowym finale, który w przyszłym roku odbędzie się na Sri Lance. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w 2012 GBC po raz pierwszy zagości w Polsce i mamy nadzieję, że najlepsi studenci  będą wałczyć o zwycięstwo w finale regionalnym i światowym. Więcej szczegółów na stronie internetowej