Sobota, 24 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Gdańsk wystąpi w Kuala Lumpur

Gdańsk wystąpi w Kuala Lumpur

Drużyna SIFE UG będzie reprezentować Polskę w tegorocznym konkursie międzynarodowym SIFE World Cup.

SIFE jest międzynarodowym programem biznesowo - edukacyjnym, w ramach którego studenci, wspólnie z opiekunami naukowymi i doradcami biznesowymi, realizują projekty adresowane do społeczności lokalnych. Podstawowym celem działań jest doprowadzenie do poprawy jakości życia beneficjentów. Projekty opierają się na zasadach biznesu odpowiedzialnego społecznie. Wszystkie państwa zaangażowane w inicjatywę SIFE organizują co roku regionalne i/lub krajowe konkursy, których zwycięzcy spotykają się w finałach światowych - SIFE World Cup.

Międzynarodowy Konkurs SIFE World Cup 2011 odbędzie się w dniach 3-5 października w Kuala Lumpur. Finał światowy projektu SIFE to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi tysiące ezntuzjastów i uczestników programu z całego świata.

W evencie biorą udział reprezentacje ok. 40 państw z Europy, Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii. Jest to nie tylko wydarzenie konkursowe, ale przede wszystkim biznesowe, z uwagi na udział ponad 400 przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej międzynarodowych firm i korporacji, którzy na zaproszenie SIFE uczestniczą w konkursie w roli Jurorów. W SIFE Word Cup uczestniczą m.in. prezesi takich firm jak: Cambell Soup, Dell, Unilever, HSBC, PepsiCo, Wall-mart, Henkel, Sealed Air, Carrefour, American Greetings.

Około 2000 osób to przedstawiciele środowiska akademickiego, studenci, wykładowcy, władze z ponad 100 uczelni z różnych stron świata. Prezentacje swoich projektów przedstawiają najlepsze drużyny, które osiągnęły mistrzostwo w konkursach krajowych. Ponadto, na Wolrd Cup jest obecne szerokie grono mediów oraz przedstawicieli władz i rządów z krajów zaangażowanych w SIFE.

W tegorocznym konkursie międzynarodowym Polskę będzie reprezentować drużyna SIFE Uniwersytetu Gdańskiego, która osiągnęła mistrzostwo w Ogólnokrajowym Konkursie SIFE Poland 2011. Studenci przedstawią 5 projektów: Green Basket (adresowany do właścicieli sklepów spożywczych), Future in Your Hands (adresowany do więźniów, którzy w niedługim czasie mają opuścić zakłady karne), Made in Kashebe (adresowany do kaszubskich artystów), Trainees in Polish Enterprise (adresowany do obcokrajowców studiujących w Trójmieście) oraz Village in The City (adresowany do rolników).

Więcej o SIFE World Cup: www.sife.org/worldcup

Partner w Polsce: BIGRAM

Patron honorowy: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Sponsorzy DIAMOND: Dalkia Polska, Unilever Polska, PwC

Sponsor GOLD: Chartis Europe

Patroni medialni: Gazeta Bankowa, Media&Marketing, Personel i Zarządzanie
Patroni Internetowi: students.pl, StepStone.pl

Współpraca: Brytyjsko – Polska Izba Handlowa

Patroni na uczelniach: Liga Odpowiedzialnego Biznesu, napraktyce.pl