Gdańsk poleci do Malezji

Ogólnokrajowy Konkurs SIFE Poland 2011 odbył się 30 maja w Teatrze Kamienica w Warszawie.

SIFE to wyjątkowy międzynarodowy program, w którym studenci wspólnie z przedstawicielami biznesu i opiekunami naukowymi prowadzą działalność w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR). Zespoły realizują w lokalnych społecznościach projekty o charakterze edukacyjno – biznesowym, których podstawowym założeniem jest doprowadzenie do poprawy jakości życia grupy docelowej. Działania powinny uwzględniać trzy obszary – ekonomię, społeczeństwo i ekologię.

Historia SIFE rozpoczęła się w 1975 roku w USA. Dziś SIFE kształtuje wśród studentów zaangażowanie i wrażliwość na problemy społeczne na ponad 1500 uczelniach w 39 państwach.

W każdym z państw, objętych SIFE, raz w roku organizowane są konkursy, podczas których studenci prezentują wyniki swojej pracy przed starannie dobranym jury tworzonym wyłącznie przez reprezentantów wyższej kadry menedżerskiej. Na konkursie SIFE Poland 2011 swoje projekty przedstawili reprezentanci siedmiu uczelni: Akademii Górniczo – Hutniczej im. S. Staszica, Politechniki Poznańskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu.

Drużyny zaprezentowały bardzo różnorodne projekty adresowane m. in. do młodych przedsiębiorców, samotnych matek, osób starszych, małych i średnich przedsiębiorstw, czy też więźniów, którzy w niedługim czasie mają opuścić zakład karny.

Ponadto, w ramach konkursu dodatkowego „SIFE Debiuty” krótkie prezentacje przedstawiły najnowsze drużyny SIFE reprezentujące następujące uczelnie: Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu oraz Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

W tegorocznej edycji Konkursu przyznano nagrody specjalne w tym SIFE Spirit dla zespołu SIFE Akademii Górniczo – Hutniczej oraz nagrodę za najbardziej innowacyjny projekt dla drużyny SIFE Politechniki Poznańskiej (projekt „Lovely Grannies” adresowany do seniorów). Ponadto, Sponsor Diamentowy SIFE Poland – firma Unilever Polska – przyznał specjalną nagrodę Unilever Sustainable Living Award dla reprezentacji Uniwersytetu Łódzkiego za projekt „Green up your waste”. Jest to program oparty na wdrażaniu proekologicznych rozwiązań w firmach.

Wyróżnienie w kategorii SIFE Debiuty otrzymała drużyna reprezentująca Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.

 

Wyniki rundy finałowej przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – zespół SIFE Uniwersytet Gdański
  • II miejsce – zespół SIFE Uniwersytet Łódzki
  • III miejsce – zespół SIFE Politechnika Poznańska

 

Zwycięzcy – zespół SIFE UG będzie reprezentować Polskę na finale światowym SIFE World Cup 2011, który odbędzie się w październiku w Kuala Lumpur. Studenci będą rywalizować o mistrzostwo świata z drużynami uczelnianymi z blisko 40 państw z całego świata.

 Więcej na www.sife.pl

Partner w Polsce: BIGRAM

Patron honorowy: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Sponsorzy DIAMOND: Dalkia Polska, Unilever Polska, PwC

Sponsor GOLD: Chartis Europe

Patroni medialni: Gazeta Bankowa, Media&Marketing, Personel i Zarządzanie
Patroni Internetowi: students.pl, StepStone.pl

Współpraca: Brytyjsko – Polska Izba Handlowa

Patroni na uczelniach: Liga Odpowiedzialnego Biznesu, napraktyce.pl