Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Ernst & Young inauguruje kolejne edycje konkursów dla studentów

Ernst & Young inauguruje kolejne edycje konkursów dla studentów

Studenci kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych mogą zgłaszać się do udziału w konkursach EY Financial Challenger oraz EYe on Tax, do których zadania przygotują eksperci z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Udział w konkursach gwarantuje zdobycie cennego doświadczenia w zakresie doradztwa transakcyjnego i podatkowego. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów, gdyż uczestnicy konkursów zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalistom z branży.

 

Zwycięstwo w konkursach daje możliwość odbycia płatnych praktyk w Ernst & Young i może być początkiem obiecującej kariery w największej firmie doradczej w Polsce. Konkurs EYe on Tax składa się z trzech etapów, w których 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiązują kazusy prawne dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego. Agnieszka Tałasiewicz, Partner w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young zachęca do udziału w konkursie: „EY on Tax to nie tylko możliwość wygrania płatnych praktyk w naszej firmie, ale również szansa na poznanie innych zespołów w czasie konkursu - grupy ludzi, która przechodząc przez wszystkie etapy rywalizacji zawiązuje znajomości, dzieli się swoimi osiągnięciami, ale przede wszystkim dobrze się bawi.

W konkursie EY Financial Challenger startują również kilkuosobowe drużyny, które przeprowadzają transakcje sprzedaży lub kupna spółki, wykonują wyceny i przygotowują odpowiednie analizy finansowe. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów.

Konkurs EY Financial Challenger na nowo odkrył dla mnie sens i znaczenie rynku fuzji i przejęć. Możliwość uczestniczenia we wszystkich etapach transakcji dała mi szansę zweryfikowania moich umiejętności i wiedzy z wielu dziedzin, które poznawałem w toku studiów. Chciałbym móc doradzić kolejnym uczestnikom konkursu co decyduje o sukcesie, ale trudno jest mi  wskazać jeden istotny czynnik. Ważna jest zarówno potrzeba elastycznego dopasowania się do zmiennych warunków otoczenia, jak i właściwa reakcja na nowinki branżowe, znajomość i umiejętność zastosowania narzędzi analitycznych, a także zawsze trochę przeze mnie zaniedbywane umiejętności „miękkie”. Wszystkie te elementy niewątpliwie są ważne, ale zdobyte doświadczenie dowodzi też, że nawet słabsze umiejętności nie przeszkodzą w wygranej o ile ma się świetnie zgrany zespół! Gwarantowana jest natomiast  frajda i dobra atmosfera – mówi Michał Kwiatkowski, którego drużyna wygrała ubiegłoroczną edycję konkursu EY Financial Challenger. 

 Zgłoszenia do konkursu EYe on Tax i EY Financial Challenger przyjmowane są do 18 XI br. Więcej informacji na stronach www.ey.com.pl/EYe_on_Tax i www.ey.com.pl/Challenger