Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Do obron gotowi? Start! Ruszyła druga edycja konkursu „SWISSSTANDARDS.PL Od teorii do praktyki”

Do obron gotowi? Start! Ruszyła druga edycja konkursu „SWISSSTANDARDS.PL Od teorii do praktyki”

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do II edycji konkursu na prace dyplomowe „SWISSSTANDARDS.PL. Od teorii do praktyki”. Konkurs skierowany jest do studentów kierunków uniwersyteckich i technicznych przygotowujących się do wyboru tematu, pisania i obrony prac dyplomowych, podejmujących różnorodne zagadnienia biznesowe i produktowe, m.in. z zakresu logistyki, marketingu i zarządzania, architektury wnętrz, technologii cieplnych oraz zasad postępowania w obrocie gospodarczym, znaczenia jakości czy innowacyjności technologicznej produktów i usług. Mile widziane będą prace uwzględniające szwajcarskie wzorce i zasady postępowania. Na autorów najlepszych prac czekają staże lub cenne nagrody rzeczowe oraz udział w warsztatach „Akademia Kariery Mensys”.
 

Konkurs przebiegać będzie dwuetapowo.

Termin składania zgłoszeń do pierwszego etapu upływa
30 listopada 2014 r.
 
Organizatorem Konkursu na prace dyplomowe „Swissstandards.pl. Od teorii do praktyki” jest Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza, inicjator projektu promocji szwajcarskich sztandarów jakości i postępowania w obrocie gospodarczym oraz pomysłodawca znaku szwajcarskiej jakości SWISSSTANDARDS.PL. Partnerami Konkursu są natomiast działające na terenie Polski szwajcarskie firmy - beneficjenci znaku SWISSSTANDARDS.PL - m.in. Fracht FWO, Franke, Mensys, Swissmed, Stämpfli, Zehnder.
 
- Inspirację dla naszego Konkursu stanowiła sytuacja na rynku pracy i płynące z niego sygnały o potrzebie zwrócenia większej uwagi na stronę praktyczną przygotowania do wejścia w życie zawodowe absolwentów uczelni wyższych i jakość zdobywanego doświadczenia – tłumaczy genezę powstania Konkursu Ulrich Schwendimann, Dyrektor Zarządzający PSIG. - We współpracy z partnerami Konkursu postanowiliśmy zmierzyć się z tym problemem i mieć swój wkład w tworzeniu pomostu pomiędzy światem nauki a świtem biznesu, wykorzystując przy tym korzystając najlepsze dostępne nam wzorce szwajcarskich wartości, takich jak jakość, niezawodność, innowacyjność. Ich nośnikiem na polskim rynku jest właśnie znak SWISSSTANDARDS.PL.
 
Unikalnym rozwiązaniem, oferowanym uczestnikom Konkursu jest możliwość skorzystania z merytorycznego wsparcia Partnerów Konkursu (w I etapie - pula propozycji tematów prac, w II etapie- możliwość konsultacji merytorycznych z wybranym Partnerem), co ułatwi spojrzenie na szereg akademickich do tej pory problemów i zagadnień przez pryzmat określonych potrzeb rynkowych.
 
-Rozumiemy oczekiwania pracodawców i jesteśmy zdania, że należy wspierać ambitnych, pełnych zapału i gotowych do zdobywania doświadczenia młodych ludzi. Taka współpraca może zaowocować tylko najwyższą jakością i nowymi pomysłami. Widzimy to już teraz, w efektach zainaugurowanej w ubiegłym roku pierwszej edycji konkursu. Otrzymaliśmy wiele ciekawych zgłoszeń. Aktualnie trwa jej II etap i firmy, współpracujące ze studentami bardzo wysoko oceniają ich motywację i zapał. Jesteśmy przekonani, że taki model współpracy pozwoli na jeszcze płynniejsze przejście „od teorii do praktyki” – mówi Ulrich Schwendimann.
 
Dla Autorów najlepszych konkursowych prac ufundowane zostaną specjalne programy stażowe lub cenne nagrody rzeczowe oraz udział w warsztatach „Akademia Kariery Mensys”, podczas których dowiedzą się oni m.in. jak budować swój profesjonalny wizerunek, planować ścieżkę kariery oraz radzić sobie na wymagającym rynku pracy.
 
Szczegółowe informacje o Konkursie, są dostępne na stronie projektu:
oraz u Organizatora pod numerem telefonu: (22) 322 76 25.