Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Aktywność zawodowa 50+ w Europie – seminarium projektu NEUJOBS

Aktywność zawodowa 50+ w Europie – seminarium projektu NEUJOBS

13 stycznia 2014 w siedzibie CASE zorganizowane zostało seminarium w ramach projektu NEUJOBS dotyczące zachodzących zmian w strukturze zatrudnienia i podsumowujące badania nad aktywnością zawodową osób powyżej 50 r.ż. oraz edukacją przez całe życie.

Seminarium organizowane było przez IBS – Instytut Badań Strukturalnych oraz CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych.

W trakcie seminarium uczestnicy mogli dowiedzieć się, jakie znaczenie dla wzrostu gospodarczego w Europie ma wielkość i jakość przyszłej siły roboczej. Badania pokazują, że osoby w wieku starszym będą stanowiły coraz większą część przyszłych pracowników. Konieczne jest zatem zwiększanie aktywności osób starszych, promowanie zdrowego stylu życia już wśród osób młodszych, które w przyszłości będą długo aktywne zawodowo.

Szczególnie istotne jest aktywizowanie kobiet na rynku pracy. Grupa ta stanowi duży potencjał, który nie jest wykorzystywany ze względu na słabe przystosowanie i zorganizowanie elastycznych form zatrudnienia oraz zaplecza instytucji umożliwiających godzenie pracy zawodowej z obowiązkami macierzyńskimi.

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami opracowanymi na seminarium.