470 polskich studentów w III edycji gry BNP Paribas Ace Manager

Aktualności
Do tegorocznej edycji biznesowej gry internetowej Ace Manager zgłosiło się trzykrotnie więcej polskich studentów niż rok wcześniej. Dwukrotnie wzrosła też liczba wszystkich graczy – w III edycji aż 12 832 studentów z całego świata zawalczy o 9 tysięcy euro oraz zatrudnienie w ramach grupy BNP Paribas. Czy w tym roku polska drużyna zajdzie jeszcze dalej?

 

Ace Manager to gra internetowa angażująca studentów kierunków finansowych i biznesowych ze 140 krajów. Gracze rywalizują w wirtualnej rzeczywistości „Universe-City” rozwiązując case studies z zakresu Retail Banking, Investment Solutions oraz Corporate & Investment Banking opracowane przez ekspertó1)w BNP Paribas.

– W zeszłym roku polska drużyna zakwalifikowała się do finałowej piątki. Liczymy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Mocno trzymamy za nich kciuki. mówi Marta Oracz, Dyrektor Pionu Zarządzania Kapitałem Ludzkim w BNP Paribas Fortis

Polskim uczestnikom gry nie będzie łatwo – proporcjonalnie wzrosła ilość konkurentów z całego świata. Do tegorocznej edycji gry Ace Manager najwięcej studentów zgłosiło się z Indii (1408), Włoch (1319) i Wielkiej Brytanii (781), a także Rosji (734) i Turcji (710). Spośród krajów sąsiadujących z Polską najliczniej swoje uczestnictwo zgłosili gracze z Ukrainy (510).

Studenci, którzy spełniali kryteria uczestnictwa zgłaszali się począwszy od 15 października 2010 r. do 14 lutego 2011 r. Po tym terminie rozpoczął się właściwy etap gry, w trakcie którego drużyny logując się na stronie konkursu wcielają się w managerów banku i rozwiązują rzeczywiste problemy.

Zadania są punktowane, a pięć drużyn z najlepszymi wynikami spotka się w wielkim finale, który odbędzie się w kwietniu 2011 roku w Paryżu. Pięć najlepszych drużyn będzie miało do rozwiązania zadanie finałowe, które zostanie ocenione przez jury – ekspertów BNP Paribas.

Kluczem do zdobywania dużej ilości punktów jest systematyczność i rozwiązywanie zarówno obowiązkowych jak i dodatkowych zadań. – radzi Aleksandra Żuławska, finalistka II edycji BNP Paribas Ace Manager - Ważna jest też umiejętność pracy zespołowej, zwłaszcza w finale. Mieliśmy zaledwie 6 godzin na przygotowanie prezentacji i rozwiązanie 4 obszernych zadań. Ponadto, zawsze należy przejrzeć wszystko, co zostaje umieszczone na platformie, bo wskazówka do rozwiązania może znaleźć się w jednym zdaniu, w małym artykule w gazecie.

Konkurs przewiduje trzy nagrody pieniężne: 9 tysięcy euro dla zdobywców pierwszego miejsca, oraz  3 tysiące euro i 1 tysiąc euro dla laureatów drugiego i trzeciego miejsca. Uczestnicy gry mają też szansę wygrać zaproszenia na mecze tenisowe sponsorowane przez BNP Paribas, który jest największym sponsorem tenisa na świecie. Najlepsza polska drużyna, niezależnie od tego czy dotrze do finału, może liczyć na współpracę z BNP Paribas Fortis w Polsce.

 

Zapraszamy do śledzenia informacji o konkursie na Facebooku: http://www.facebook.com/BNPParibas.AceManager

oraz na http://acemanager.bnpparibas.com/.