Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju już po raz czternasty

Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju już po raz czternasty

Rusza nabór na XIV Akademię Letnią Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju! Do 3 kwietnia 2011 trwa rekrutacja na czternastą już edycję Akademii Letniej Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju organizowaną przez Fundację Sendzimira.

W tym roku Akademia odbędzie się w dniach 3-23 lipca w Łodzi, w Ośrodku Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego. Międzynarodowy, interdyscyplinarny kurs jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym w obszarze zrównoważonego rozwoju – zarówno na polu biznesowym, akademickim, samorządowym jak i w ramach trzeciego sektora. Szczegóły dotyczące Akademii oraz zgłaszania chęci uczestnictwa znajdują się na stronie www.sendzimir.org.pl/kurs.

„Dzięki wybitnym polskim i zagranicznym ekspertom, których co roku gościmy w charakterze prowadzących, możemy zapewnić osobom biorącym udział w kursie wszechstronną wiedzę z najwyższej półki. Co więcej,
te trzy tygodnie to również bezcenna okazja do nawiązywania kontaktów i współpracy – wielu naszych absolwentów, także z różnych roczników, utrzymuje stały kontakt, współpracuje ze sobą i wspiera
się wzajemnie” – mówi dr Tomasz Bergier, prezes Fundacji Sendzimira.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, usługi ekosystemów, zrównoważony rozwój lokalny, ekologia przemysłowa – to tylko niektóre z tematów zgłębianych podczas wykładów, warsztatów, gier symulacyjnych
i zajęć terenowych. Nie tylko teoretycznie; tegoroczne projekty praktyczne realizowane będą we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi oraz z przedsiębiorstwami z woj. łódzkiego i mazowieckiego.

Doświadczenie i wiedza – cenione przez pracodawców – wyniesione z poprzednich edycji Akademii umożliwiły wielu uczestnikom rozwój kariery w zrównoważonym rozwoju. Niektórzy uczestnicy Akademii nawiązują jeszcze podczas kursu współpracę z firmami biorącymi udział w projektach praktycznych. IKEA, Hotel Sheraton Kraków, Bank Ochrony Środowiska, Wydawnictwo Axel Springer, Wyższa Szkoła Europejska, Allianz, DB Schenker – to przykłady firm, które były dotychczas partnerami Akademii Letniej.


 

O Fundacji Sendzimira

 
Fundacja Sendzimira jest wiodącą organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce. Od 14 lat inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych, współpracując w tym celu  z firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi, społecznościami lokalnymi oraz środowiskiem akademickim. Fundacja Sendzimira od 14 lat organizuje Akademię Letnią „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju”, w 2010 r. wydała pierwszy polski podręcznik zrównoważonego rozwoju „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju w Polsce”, wydaje także czasopismo „Zrównoważony rozwój. Zastosowania”. Fundacja należy do międzynarodowej sieci AtKisson Group, zrzeszającej ekspertów i organizacje pracujące na rzecz zrównoważonego rozwoju.
 
wyzwania