Wykreuj z nami swój biznes!

Aktualności
Ruszyła rekrutacja do II edycji bezpłatnych szkoleń biznesowych prowadzonych w ramach projektu „Akademia Wiedzy”. W programie ponad 100 godzin warsztatów dających uczestnikom praktyczną wiedzę i umiejętności dotyczące prowadzenia własnej firmy. Czekamy na Twoje zgłoszenie tylko do 23 stycznia!

- „Akademia Wiedzy” to program wyjątkowych szkoleń, przede wszystkim dlatego, że pozwala każdemu, kto chce stać się niezależnym przedsiębiorcą, zrealizować swoje marzenia – mówi Joanna Jarmoc, kierownik projektu  „Akademia Wiedzy” z firmy Sysco Polska.

W ramach projektu zaplanowane jest ponad 100 godzin warsztatów prowadzonych przez ekspertów i praktyków biznesu. Podczas spotkań uczestnicy wspólnie z ekspertami doprecyzowują swoje pomysły na biznes, otrzymują wiedzę  m.in.  z obszaru marketingu, finansów, negocjacji, zarządzania oraz prawa. Eksperci opowiedzą również jakie przeszkody młodzi przedsiębiorcy mogą napotkać na starcie, na co warto zwrócić uwagę, aby nie dać się konkurencji. Silną stroną szkoleń jest indywidualne wsparcie i mentoring w przygotowaniu własnego biznesplanu. W ten sposób uczestnicy kończą szkolenie z gotowym pomysłem na biznes.

- Zakładając swoją firmę podejmuje się pewne ryzyko. Łatwiej jest to zrobić, gdy ktoś doświadczony udziela fachowego wsparcia, a pomysł na biznes zostanie dogłębnie przemyślany i dopracowany – dodaje Joanna Jarmoc.

Szkolenia mają przede wszystkim uzupełnić wiedzę uczestników zdobytą podczas studiów, tworząc tym samym silne podstawy do zrobienia pierwszego kroku w biznesie, jakim jest własna działalność. - Wiemy, że wielu młodych ludzi już na studiach odkrywa w sobie potencjał przedsiębiorcy. Nie chcą czekać aż rynek pracy dostosuje się do ich potrzeb i oczekiwań. Zwłaszcza teraz, kiedy ze wszystkich stron docierają do nas informacje, że młodzi ludzie po studiach nie mogą znaleźć pracy. Szkolenia są bezpłatne, wystarczy mieć zarys pomysłu na biznes i krótko go opisać – wyjaśnia Joanna Jarmoc.

W projekcie „Akademia Wiedzy” mogą wziąć udział studenci, absolwenci, którzy ukończyli uczelnie nie dłużej niż rok temu oraz doktoranci i pracownicy naukowi z województwa mazowieckiego. Szkolenia skierowane są do ludzi młodych, aktywnych, którzy zakładając własną firmę chcą być niezależni, samodzielni, ale przede wszystkim pragną zdobyć wiedzę, która ułatwi im start w biznesie.

Co Ty możesz zrobić, by wziąć udział w szkoleniu?

Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.akademiawiedzy.com.pl i wypełnisz formularz zgłoszeniowy. Na stronie projektu znajduje się także program szkoleń, zasady uczestnictwa oraz aktualny harmonogram zjazdów.

www.akademiawiedzy.com.pl

Projekt „Akademia Wiedzy” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.