Środa, 21 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Wakacje ze zrównoważonym rozwojem

Wakacje ze zrównoważonym rozwojem

Trwa rekrutacja na XIII edycję szkoły letniej "Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce"

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie (do 30 kwietnia 2010) można składać aplikacje na szkołę letnią "Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce" realizowaną przez Fundację Sendzimira oraz Centrum Rozwiązań Systemowych we współpracy z University of Florida, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Baltic University Programme. Kurs odbędzie się od 4 do 25 lipca 2010 r., w Ośrodku Konferencyjnym PAN w Mogilanach koło Krakowa. Weźmie w nim udział międzynarodowa, interdyscyplinarna grupa studentów, działaczy NGO i naukowców z państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz regionu Morza Bałtyckiego. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne, zaś zgłoszenia w języku angielskim należy nadsyłać na adres office@sendzimir.org.pl . Osoby, które napiszą projekt
na ciekawą inicjatywę po zakończeniu kursu mogą otrzymać grant na jego realizację – dzięki temu wielu uczestników rozpoczęło swoją karierę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Szkoła letnia "Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce" to intensywny, interdyscyplinarny kurs prowadzony przez wybitnych polskich i zagranicznych ekspertów, obejmujący między innymi takie zagadnienia, jak etyka środowiskowa, ekonomia ekologiczna, ekologia systemowa, problematyka zasobów naturalnych, zrównoważony rozwój społeczny czy zrównoważone budownictwo i architektura. W programie kursu znajdują się również wykłady, debaty, warsztaty, gry symulacyjne, zajęcia terenowe oraz praktyczne projekty realizowane we współpracy z sektorem biznesowym oraz lokalną społecznością. Dla wielu absolwentów kurs jest przepustką do kariery w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. W dorobku kursu znajdują się projekty zrealizowane we współpracy z takimi firmami i społecznościami lokalnymi jak: IKEA Kraków, BP Polska, Hotel Sheraton Kraków, Bank Ochrony Środowiska czy gminy Zawoja, Czeladź oraz Karpacz.


Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sendzimir.org.pl.

kzr