Takim cię widzą, jakim się prezentujesz

Aktualności
Organizatorzy „Sięgaj wyżej!” zapraszają na kolejne warsztaty kształcące umiejętności miękkie. Spotkanie – tym razem poświęcone sztuce autoprezentacji – odbędzie się 6 marca 2011 w godzinach 11-17, w budynku wydziału psychologii UW.

 

Mark Leary, psycholog społeczny i jeden z najwybitniejszych specjalistów w zakresie autoprezentacji, twierdzi, że komunikowanie na zewnątrz kim jesteśmy albo za kogo chcemy być uważani, jest nie tylko wywieraniem na innych wrażenia, lecz także jego świadomym sugerowaniem, a nawet rodzajem manipulacji. Opisywanie siebie, publiczne deklarowanie atrybucji i wyrażanie postaw, a także różne zachowania niewerbalne to jedne z taktyk i strategii autoprezentacyjnych. Czy jednak na pewno podejmujemy je świadomie? Czy znamy własne motywy autoprezentacyjne?

Podczas warsztatów poświęconych sztuce wywierania wrażenia na innych nasi trenerzy (członkowie SKN Progres) pomogą uczestnikom zdać sobie sprawę ze znaczenia umiejętności prezentowania swojej wiedzy i własnych opinii podczas wystąpień publicznych (np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej) oraz w codziennych relacjach interpersonalnych. Zapoznamy uczestników warsztatów z technikami radzenia sobie ze stresem związanym z wystąpieniami przed audytorium, pokażemy możliwości wyeksponowania atutów autoprezentacyjnych i ich wykorzystania w swojego rodzaju grze społecznej, jaką jest każde spotkanie z drugim człowiekiem.

Zachęcamy do aplikowania na warsztaty z autoprezentacji, które odbędą się 6 marca 2011 r. w godzinach 11-17, w budynku wydziału psychologii UW (ul. Stawki 5/7)! Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu: www.siegajwyzej.aegee.waw.pl

Twoja przyszłość jest w zasięgu ręki!