Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Startup Sprint Finanse – impreza z pomysłem na biznes

Startup Sprint Finanse – impreza z pomysłem na biznes

Masz pomysł? Przedstaw go innym i zarób! Startup Sprint to cykl 3-dniowych imprez, podczas których spotykają się osoby zapewniające rozwiązania nowotechnologiczne z przedstawicielami firm i instytucji z określonej branży. Pierwszy Startup Sprint dedykowany jest branży finansowej i odbędzie się 10-12 lutego 2012 roku w Poznaniu w centrum Concordia Design. Wśród mentorów pojawią się m.in. Michał Kisiel (Bankier.pl), Grzegorz Ruszała (doradca biznesowy) oraz Adam Tencza (SIBS International).

Jak to działa?

Istotą imprezy jest zbudowanie rozwiązania i zainteresowanie nim inwestora branżowego. Dalej już tylko inwestycja i/lub sprzedaż.

Jeżeli masz pomysł na rozwiązanie:

1. nagraj 60 sekundowy film, w którym go przedstawisz.

2. podczas rejestracji podaj link do swojego filmiku.

3. napisz, kto może pomóc ci w realizacji swojego pomysłu, kogo szukasz do zespołu.


Organizatorzy wybiorą 15-20 pomysłów, według dwóch kryteriów:

1. projekt musi dotyczyć branży, której dedykowany jest Startup Sprint,

2. musi stanowić wartość dodaną dla tej branży, by mieć szansę zainteresować przedstawicieli firm z danego sektora do inwestycji w dane rozwiązanie.

Projekty do realizacji wybierają menadżerowie inwestycyjni z dwóch aktywnie inwestujących funduszy: LMS Invest oraz SpeedUp Venture Capital Group i najlepszym wręczą bezpłatne zaproszenia na Startup Sprint. 

W imprezie mogą uczestniczyć również osoby, które nie mają własnego pomysłu, ale chcą poświęcić swój czas i pokazać swe umiejętności. Tacy, podczas rejestracji, określają w jakiej dziedzinie czują się dobrzy, natomiast organizatorzy sprawdzą, czy w którymś z przyjętych pomysłów będzie zapotrzebowanie na ich kompetencje. Jeżeli tak - oni również otrzymają bezpłatne zaproszenie. Jest jednak jeden warunek: nie mogą przedstawiać swoich przedsięwzięć lecz jedynie przyłączyć się i rozwijać jeden z projektów zaprezentowanych podczas imprezy.

Wyjątkowość Startup Sprintu podkreśla fakt, iż do dyspozycji zespołów, jest szereg specjalistów z różnych dziedzin. Sesje z nimi ustalone zostaną już pierwszego dnia imprezy, aby każdy z zespołów miał równe szanse na skorzystanie z pomocy.

Podczas tej imprezy najistotniejsza jest obecność osób decyzyjnych z największych firm danej branży, a zadaniem zespołów będzie „zarażenie” ich swoimi projektami, tak aby pozyskać finansowanie na dalszy ich rozwój. Zarobienie na swoim pomyśle jest największą nagrodą!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.startupsprint.pl