Kapitał Społeczny Młodej Inteligencji

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Kapitał Społeczny Młodej Inteligencji. Jest to innowacyjne przedsięwzięcie badawcze, którego celem jest monitorowanie i naukowa analiza przekonań i postaw społecznych młodych inteligentów.

 

Witamy w projekcie Kapitał Społeczny Młodej Inteligencji. Jest to absolutnie innowacyjne przedsięwzięcie na skalę Europejską! Projekt polega na zebraniu grupy studentów z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce i zbadaniu ich postaw oraz opinii względem rożnych wydarzeń osobistych oraz krajowych, europejskich i światowych. Nie jest to projekt komercyjny. Jego celem jest monitorowanie i naukowa analiza trendów społecznych obowiązujących wśród młodych polskich inteligentów. Planujemy podjęcie  współpracy z szeregiem prestiżowych instytucji, m.in. z Business Center Club, Fundacją Batorego, Sejmem RP.

Zwracamy się do Ciebie z prośbą, abyś za pośrednictwem internetowej platformy badawczej www.Qlabo.eu wypełnił/a kilka kwestionariuszy dotyczących Twojej osoby. Badanie to jest całkowicie anonimowe, uzyskane w wyniki będą miały postać zbiorczych charakterystyk (opisujących grupy a nie konkretne osoby) i posłużą wyłącznie celom naukowym. Ty także będziesz mógł/mogła zapoznać się z tymi wynikami (po zakończeniu całego badania).

W drugiej fazie projektu chcielibyśmy pozostać z Tobą w kontakcie i gdyby zaszła potrzeba zebrania opinii na temat jakiegoś wydarzenia, będziemy kontaktować się z Tobą za pośrednictwem e-maila i prosić o opinię (wypełnienie internetowej ankiety). W ten sposób dążymy do utworzenia możliwie stałej próby osób badanych, tzw. Panelistów. 

Sądzimy, że Twój udział jako Panelisty w tym innowacyjnym projekcie będzie niezwykłym wyróżnieniem, może też stanowić niebanalny wpis do Twojego CV. Jeśli będziesz miał/a takie życzenie, oferujemy wystawienie certyfikatu uczestnika badania ‘Kapitał Społeczny Młodej Inteligencji’. Wiemy, że udział w tym badaniu wymaga czasu i uwagi, zachęcamy jednak do uczestnictwa chociażby ze względów prospołecznych – pomagacie w ten sposób zgromadzić obiektywną wiedzę o Waszym pokoleniu, być może przełamać stereotypy dotyczące przekonań i postaw młodej polskiej inteligencji.  Żeby zachęcić do uczestnictwa w badaniu i pozostania z nami na dłużej, regularnie będziemy rozdawać nagrody wśród osób badanych. Po zakończeniu pierwszej fazy projektu wszyscy badani otrzymają ekologiczne, materiałowe torby. Dodatkowo rozlosujemy kilkadziesiąt kubków termicznych oraz ekspres ciśnieniowy (nagrody możesz zobaczyć tutaj:  www.Qlabo.eu/nagrody.jpg ).

Abyś mógł/a przystąpić do badania powinieneś/powinnaś wejść na stronę www.Qlabo.eu/register.php i zarejestrować się, podając swój adres e-mail oraz dowolne hasło. Po potwierdzeniu rejestracji i zalogowaniu się do serwisu będziesz już mógł/mogła brać udział w badaniu. Kwestionariusze możesz wypełnić w dogodnym dla Ciebie momencie, w kilku sesjach, jeśli będzie to konieczne. Pamiętaj jednak, że czas badania jest ograniczony do połowy lutego 2010r.

Gdybyś miał/a jakiekolwiek wątpliwości czy pytania dotyczące badania. Proszę kontaktuj się z nami za pośrednictwem adresu: Qlabo@Qlabo.eu

Mamy nadzieję, ze zechcesz być uczestnikiem tego projektu i razem tworzyć historię (narrację) własnego pokolenia!