Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Getting ready for investment!

Getting ready for investment!

Lewiatan Business Angels zaprasza na bezpłatne szkolenie prowadzone przez ekspertów z międzynarodowej firmy doradczej META Group. Getting ready for investment to jeden z najlepszych europejskich programów dedykowanych star-up’om. Szkolenia META Group są rekomendowane przez Europejską Sieć Aniołów Biznesu (EBAN).

Szkolenie Getting ready for investment skierowane jest do początkujących przedsiębiorców, osób z pomysłem na biznes oraz pracowników naukowych, którzy poszukują kapitału na rozwój projektów technologicznych.

W programie szkolenia m.in.:

  • Opracowanie modelu biznesowego
  • Przygotowanie biznesplanu
  • Przygotowanie do prezentacji przed inwestorami

Trenerzy: Anna Amati, Luigi Amati, Vittoria Andreis.

Szkolenie jest prowadzone w formie warsztatów. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Uczestnicy pracują na swoich projektach oraz omawiają międzynarodowe case studies. Każdy projekt podczas szkolenia może być reprezentowany przez maksymalnie dwuosobowy zespół.

Najlepsze projekty wyłonione podczas szkolenia otrzymają szansę prezentacji przed Aniołami Biznesu podczas organizowanych przez LBA spotkań z inwestorami.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty dojazdu i noclegu.

Szacunkowy koszt tego szkolenia, oferowanego komercyjnie, to około 2 000 EUR.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie na adres info@lba.pl formularza zgłoszeniowego - przedstawiającego opis projektu biznesowego.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 sierpnia 2011 r.

Spośród nadesłanych zgłoszeń do udziału w szkoleniu eksperci LBA i META Group zakwalifikują maksymalnie 20 najlepszych projektów.

Szczegółowe informacje w Kalendarium na www.lba.pl

META Group

META Group to międzynarodowa grupa konsultingowa, specjalizująca się w finansowaniu inwestycji na wczesnych etapach rozwoju. Działa od 1993 r. współpracując z uniwersytetami, ośrodkami badawczymi, samorządami lokalnymi i firmami prywatnymi. Projekty i rozwiązania opracowane przez jej ekspertów są z powodzeniem wdrażane i realizowane w całej Europie. META Group prowadzi stałą działalność badawczą, pozwalającą na analizę  trendów, potrzeb rynkowych oraz opracowywanie innowacyjnych rozwiązań. Jej zespół to wykwalifikowana kadra menedżerska prowadząca szkolenia i seminaria na całym świecie. Trenerzy META Group poprowadzą szkolenia na zaproszenie LBA już po raz trzeci.

Trenerzy:

Luigi Amati, prezes META Group

Luigi Amati ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w zakresie innowacji, finansów i przedsiębiorczości. Jest jednym z założycieli i prezesem META Group. Wcześniej, w latach 1987-1993, zajmował się projektami dotyczącymi badań i innowacji w zakresie mechaniki komputerowej. Jest on również prezydentem Zernike META Ventures, spółki inwestycyjnej, która zarządza obecnie pięcioma funduszami early stage. Luigi Amati ukończył magisterskie studia inżynierskie na Uniwersytecie Rzymskim, zdobył również dyplom magistra w Imperial College w Londynie. Jest Wiceprezydentem EBAN, członkiem Komitetu ds. Venture Capital Włoskiego Stowarzyszenia Venture Capital oraz założycielem organizacji Italian Angels for Growth Club w Mediolanie.

Anna Amati jest wiceprezydentem Meta Group, certyfikowanym moderatorem i dyrektorem programu “Kauffmann FastTrac” na obszarze Włoch. Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu spin-off’ow i start-up’ow,  inwestowaniu i programach finansowych dla nowych firm. Anna Amati zarządza Entrepreneurship Unit of META Group udzielając wsparcia setkom przedsiębiorców w obszarze komercjalizacji nauki, wdrażania i oceny projektów opartych na specjalistycznej wiedzy i doradztwa strategicznego. Pozwala to na znaczne przyspieszenie rozwoju start-up’ów i  zwiększenie ich szans na pozyskanie kapitału wysokiego ryzyka.

Vittoria Andreis ukończyła psychologię na Uniwersytecie w Torino. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu ewaluacji zespołów, ze szczególnym uwzględnieniem oceny pro przedsiębiorczych postaw. Obecnie pracuje dla kilku regionalnych funduszy zalążkowych we Włoszech i za granicą. Vittoria Andreis przeprowadziła analizę ponad 150 zespołów przedsiębiorców, zwracając uwagę przede wszystkim na motywację, potencjał i pracę zespołową. Oceniała zaangażowanie, przedsiębiorczość i umiejętność zachowania  równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Czynniki te odgrywają kluczową rolę w zrozumieniu zespołów zarządzających, sposobu w jaki podejmują decyzje biznesowe, a także decydują o ich rozwoju.