Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Europejski Dzień Pracy w Warszawie – 7 maja 2011r.

Europejski Dzień Pracy w Warszawie – 7 maja 2011r.

7 maja w Warszawie odbędzie się Parada Schumana. W tym roku, w ramach Miasteczka Europejskiego, towarzyszyć jej będzie Europejski Dzień Pracy, organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie w ramach działalności Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.

Parada Schumana jest organizowana od 1999 roku przez Polską Fundację im. Roberta Schumana w celu uczczenia Dnia Europy - święta Unii Europejskiej. Jest to najbardziej rozpoznawalny punkt Polskich Spotkań Europejskich, wydarzenie unikalne w skali całego świata. Parada ruszy w samo południe z Placu Zamkowego (spod kościoła św. Anny) i przejdzie Traktem Królewskim na Nowy Świat, gdzie będzie zorganizowane Miasteczko Europejskie. W ramach Miasteczka Europejskiego odbędzie się Europejski Dzień Pracy, w którym udział wezmą Doradcy EURES z wielu krajów Europy m. in. Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Francji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch.

Celem tego przedsięwzięcia jest informowanie o warunkach życia i pracy oraz sytuacji na rynku pracy w wybranych krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pomoc w podejmowaniu decyzji dotyczących zatrudnienia w wybranych krajach EOG osobom poszukującym pracy za granicą oraz przybliżenie zasad i celów działalności EURES. Ponadto w przedsięwzięciu wezmą udział przedstawiciele organizacji i instytucji związanych z migracjami na europejski rynku pracy.

W Miasteczku Europejskim będzie można spotkać przedstawicieli: Komisji Europejskiej w Polsce, Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego, Fundacji im. Friedricha Eberta, Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego - Czech Tourism, Ambasady Niemiec, Europe Direct - Miasto Stołeczne Warszawa, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Erasmus Student Network Polska, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

europejski dzien pracy