Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Darmowe lekcje programowania z Microsoft DreamSpark

Darmowe lekcje programowania z Microsoft DreamSpark

„Czy jest możliwość wydłużenia zajęć?” - to pytanie, które zadał jeden z uczniów po pierwszej lekcji bezpłatnego kursu programowania zorganizowanego dla uczniów przez Microsoft. Kursy są szansą, by w prosty i przystępny sposób zdobyć unikalną wiedzę i umiejętności. Tu nie liczy się wiek, czy miejsce zamieszkania – liczy się wyłącznie chęć zdobywania wiedzy! Wystarczy komputer oraz dostęp do internetu, żeby móc zacząć swoją przygodę z programowaniem lub pogłębić swoje dotychczasowe umiejętności oraz wiedzę. Pierwsza lekcja kolejnego kursu już 17 marca o godzinie 18:00, szczegóły można znaleźć na stronie www.geekclub.pl.

Inicjatywa Microsoft DreamSpark, dotychczas skierowana dla studentów, została rozszerzona na wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych oraz liceów. W jej ramach firma Microsoft organizuje darmowe kursy, prowadzone przez swoich ekspertów. Zasięg pierwszych dwóch kursów to ponad 7,000 uczniów.

Wraz z szybkim rozwojem branży IT, coraz więcej młodych osób myśli o wyborze kierunków i uczelni technicznych. Zbiega się to z rosnącym zapotrzebowaniem na wysokiej klasy specjalistów IT na rynku pracy. Dostrzegając ten trend firma Microsoft poszerzyła grupę programu o uczniów gimnazjów i liceów.

 W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych osób zaczyna się interesować programowaniem. Mowa tu nie tylko o studentach, ale także uczniach gimnazjów czy liceów. To jest potencjał, który warto rozwijać. Pamiętajmy, że zawód programisty może wybrać każdy, nie trzeba mieszkać w dużym mieście, nie trzeba pracować w dużej korporacji. Wystarczy chęć zdobywania wiedzy. To dlatego program DreamSpark otworzył się na młodsze osoby i oprócz profesjonalnych narzędzi oferuje im lekcje online” - powiedział Rafał Albin, szef Działu Nowych Technologii z polskiego oddziału firmy Microsoft.

DreamSpark to program zapewniający uczniom i studentom z całego świata bezpłatny dostęp do profesjonalnych narzędzi Microsoft. Jednak darmowe oprogramowanie to nie wszystko. Wraz z nim użytkownicy zyskują szansę na pisanie aplikacji, gier i tworzenie różnorodnych projektów IT, co nie tylko podnosi ich kwalifikacje, ale i pozwala znacznie lepiej odnaleźć się w przyszłości na rynku pracy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.dreamspark.com i potwierdzić status ucznia lub studenta, żeby móc korzystać z dostępnych tam produktów, m.in. Visual Studio czy Windows Server. W ciągu ostatniego półrocza w Polsce młodzi ludzie pobrali licencje o wartości 10 milionów dolarów.

Microsoft w ramach programu pilotażowego zaprosił do uczestnictwa w lekcji online uczniów z ponad 500 szkół średnich. Zainteresowanie przerosło oczekiwania. W pierwszych zajęciach udział wzięło 700 osób, a w ciągu trzech dni program Visual Studio w ramach programu DreamSpark pobrało ponad 600 osób.

Więcej informacji na temat DreamSpark, podobnie jak i darmowe oprogramowanie Microsoft dla uczniów i studentów można znaleźć na www.dreamspark.com.