CSR a PR, czy łączy je tylko R

Aktualności
Społeczna odpowiedzialność biznesu wciąż zyskuje na popularności, jednak często CSR uważany jest za narzędzie Public Relations wykorzystywane do zbudowania pozytywnego wizerunku firmy. Coraz częściej stawiane jest pytanie co łączy a co dzieli te dwie popularne zwłaszcza w ostatnim czasie dziedziny.

Czy powinny ze sobą walczyć o prymat w firmie czy może współpracować dla osiągnięcia obopólnych korzyści. Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź na konferencji „CSR a PR, czy łączy je tylko R”, która odbędzie się 12 maja 2010 w Hotelu President w Bielsku-Białej.

Konferencja jest elementem ogólnopolskiego projektu Odpowiedzialni CSR Case Study, które ma na celu promocję praktyk społecznie odpowiedzialnych. Konferencja będzie podzielona na dwa panele .W pierwszej części wydarzenia zaprezentują się Śląskie organizacje, które opowiedzą jak w ich przypadku wygląda polityka kształtowania relacji z interesariuszami.
W drugiej części odbędzie się debata o różnicach i podobieństwach między CSR a PR.

W debacie wezmą udział zarówno specjaliści ds. Public Relations jak i specjaliści od zrównoważonego rozwoju i Corporate Social Responsibility.

Główne tematy jakie zostaną poruszone w trakcie konferencji to m.in.:

  • Rola odpowiedzialności społecznej organizacji?
  • Relacje z interesariuszami, dlaczego są takie ważne?
  • Czy nowoczesne kanały informacji spowodują rewolucję w modelach komunikacji z otoczeniem?
  • Czy CSR to tylko rozwinięty PR?
  • Jak często CSR zajmuje się specjalna komórka, a kiedy jest to po prostu działanie PR?
  • Jakie są rzeczywiste różnice, czy rzeczywiście łączy je tylko R?

Celem konferencji jest przekazanie informacji na temat dobrych praktyk stosowanych w biznesie. Uczestnicy konferencji będą mieli również okazję zapoznać się z doświadczeniami firm i organizacji z zakresu Corporate Social Responsibility. Partnerzy projektu uczestniczący w panelu dyskusyjnym w trakcie dyskusji wymienią poglądy i doświadczenia dotyczące zarządzania  w sposób społecznie odpowiedzialny w polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem powinni uzupełnić formularz rejestracyjny dostępny pod adresem: