Cambridge PYTHON

Aktualności
Zapraszamy na wykłady o zakładaniu własnego biznesu Akademii Innowacji Cambridge PYTHON 29 maja.

 

Jakie błędy popełniają młode spółki, które szukają kapitału na start i na co zwracają uwagę inwestorzy, inwestując w start-upy – m.in. takie tematy poruszane będą w czasie spotkania Akademii Innowacji CambridgePYTHON. Całodniowe wykłady z inwestorami odbędą się 29 maja w Warszawie.

Trzecie, finałowe spotkanie Akademii Innowacji CambridgePYTHON zatytułowane jest „Putting it all together” i poświęcone zostanie skutecznemu pozyskiwaniu finansowania dla start-upów z obszaru wysokich technologii. Zaproszeni goście, na przykładach, omówią sposoby oceny propozycji inwestycyjnych stosowane przez anioły biznesu i inwestorów venture capital oraz wskażą najczęstsze błędy popełniane przez początkujących przedsiębiorców. Zostaną też zaprezentowane wybrane start upy, które odniosły sukces.

Gośćmi będą m.in. dr Maciej Wieczorek, który opowie o wchodzeniu na rynek nowego leku biotechnologicznego, dr Marek Dietl, który wytłumaczy, jak działają fundusze venture capital czy Aleksander Wasiukiewicz, który z perspektywy inwestora kapitałowego opowie o kryteriach, na jakie zwraca się uwagę przy wyborze inwestycji. Artur Chabowski wyjaśni, czym właściwie jest rynek New Connect.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych, jak i do wszystkich osób zainteresowanych tematyką innowacji i inwestycji. Akademia Innowacji CambridgePYTHON jest kierowana również do tych, którzy zastanawiają się nad założeniem biznesu, ale nie wiedzą, jak zdobyć na to pieniądze.

Akademia Innowacji CambridgePYTHON to cykl bezpłatnych spotkań, których celem jest promocja innowacyjnej przedsiębiorczości i nowoczesnych metod komercjalizacji nauki według wzorców brytyjskich. Formuła spotkań nawiązuje do Judge Busssiness School z Uniwersytetu w Cambridge, a spotkania organizowane są pod patronatem Ambasady Brytyjskiej.