Piątek, 24 stycznia 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / WIADOMOŚCI / Planowanie kariery

Planowanie kariery

Akademia Młodych Dyplomatów - rekrutacja

Europejska Akademia Dyplomacji z dumą ogłasza nabór do X edycji rocznego programu dyplomatycznego Akademia Młodych Dyplomatów

Zarządzanie projektami w małej i średniej firmie

Wymyślamy, wytwarzamy, sprzedajemy, wymieniamy coraz szybciej. Globalna szybkość musiała mieć również wpływ na to w jaki sposób pracujemy. Praca etatowa z jej powtarzającymi się zadaniami, stałymi zdarzeniami i relacjami zaczyna odchodzić do lamusa i wbrew wielu obawom towarzyszącym uelastycznieniu pracy, będzie to stała tendencja.

Projekt "DDA czas na zmianę"

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zapomnij o pracy w czasie urlopu

Twój pracodawca prosi Cię o pracowanie w czasie urlopu? Może to wywołać w Tobie mieszane uczucia. Wszak jedni na to przystają obojętnie, inn i zaś – być może tak jak Ty – uważają urlop za czas święty i chcą się odciąć od codzienności, w tym także od pracy. Jak zatem przygotować siebie, szefa i kolegów z pracy na planowaną nieobecność, by móc w pełni cieszyć się urlopem

Kryzys ekonomiczny zmusza pracowników do poszukiwania nowych ścieżek kariery

Ponad 50% respondentów próbowało zmienić pracę z powodu kryzysu ekonomicznego – takie są wyniki globalnej ankiety Monster.com, światowego lidera w skutecznym łączeniu kandydatów z pracodawcami. Jedna trzecia ankietowanych chciała zmienić ścieżkę kariery, a tylko 14% oświadczyło, że kryzys nie wpłynął na ich życie zawodowe.

Na stażach zaczną płacić za pracę? Być może stanie się cud

Grupa pracodawców zapewnia, że płacą swoim stażystom i chcą zachęcić do tego samego inne firmy. Dziś staże i praktyki to wolna amerykanka. W jednych firmach istnieje proces rekrutacji, inne przyjmują nawet z ulicy. Tylko część staży ma określone cele i odbywa się zgodnie z przygotowanym przez firmowych ekspertów programami. Najwięcej kontrowersji wzbudza to, że praktykanci tyrają za darmo miesiącami.

Ogólnopolskie Badanie MBE STUDENT INDEX: Finanse i Bankowość

Ogólnopolskie Badanie MBE STUDENT INDEX: Finanse i Bankowość to coroczny projekt badawczy, mający na celu otrzymanie informacji dotyczących rynku pracy szeroko pojętej branży finansowej z punktu widzenia studentów i absolwentów, którzy planują związać swą przyszłość zawodową z tą branżą.

Letnie prace dla studentów

Lato kojarzy się ze słońcem, plażą i beztroskim lenistwem, ale dla wielu studentów jest to czas intensywnego szukania pracy, która zazwyczaj nie wymaga specjalnych kwalifikacji, a pomoże podreperować dziurę w budżecie. Jest to również dobra okazja na zdobycie doświadczenia, które świetnie będzie wyglądało w CV.

Pięć uczelni po ukończeniu których zarabia się najlepiej

W rankingu szkół wyższych, których absolwenci zarabiali najwięcej zwyciężyła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Obok SGH na liście pięciu uczelni, po których wynagrodzenia były najwyższe znalazły się: Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Warszawski.

Kiedy po urlopie wracasz do pracy, której nie znosisz

Urlopy dostarczają bardzo potrzebnej przerwy od pracy, w czasie której możemy się zrelaksować i uciec od codziennego stresu. Jednak powrót z wakacji nie dla wszystkich jest łatwy. Jedni mogą czuć się pełni energii, a inni ze smutkiem i bez zapału wracają do pracy, której nie lubią. Eksperci monsterpolska.pl radzą – to dobry moment na zmianę pracy.

10 Minutes with... Benjamin Scheidel

Zapraszamy do obejrzenia nowego wywiadu z serii "10 Minutes With..." z Benjamin Scheidel, Head of PR, Sales & Marketing at Lufthansa Cargo.

Chcesz być profesjonalnym doradcą finansowy? Czy słyszałeś o certyfikacie EFA EFPA?

Certyfikowany Doradca Finansowy EFPA nie dlatego jest prawy, że przestrzega Kodeksu Etyki, Certyfikowany Doradca Finansowy EFPA przestrzega Kodeksu Etyki dlatego, że jest prawy. Posiadacz Certyfikatu EFPA to zaufany doradca w finansach i biznesie zamożnego klienta indywidualnego. Posiadacz Certyfikatu EFPA jest wzorcem etycznym doradcy finansowego, co oznacza również dbałość o stały rozwój zawodowy.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych - warto go mieć!

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL - European Computer Driving Licence) jest certyfikatem, który poświadcza, że jego posiadacz zdał pomyślnie teoretyczny egzamin sprawdzający wiedzę w zakresie podstawowych pojęć technologii informatycznej i sześć egzaminów praktycznych sprawdzających umiejętność obsługi komputera.

Jak zostać certyfikowanym głównym księgowym?

Jeżeli studiujesz finanse i rachunkowość i swoją przyszłość wiążesz z pracą w księgowości, to poniższa wiadomość powinna Cię zainteresować!

Specjaliści z branży IT nie mogą narzekać

W maju, wśród ofert pracy na portalu monsterpolska.pl, najwięcej było tych dla specjalistów z branży IT. Poszukiwani są przede wszystkim programiści i administratorzy baz danych. Na drugim miejscu pod względem liczby ogłoszeń uplasował się sektor finansowy. Podium zamyka branża sprzedażowa. W porównaniu do poprzedniego miesiąca, ofert było mniej o 18%.

Szukanie pracy jak randkowanie

Ubieganie się o pracę jest jak randkowanie: najważniejsze jest dobre pierwsze wrażenie, a między okazywaniem zainteresowania a desperacją jest cienka linia. Ponadto, kontakty z pracodawcami to istne pole minowe – bardzo łatwo popełnić błąd, który eliminuje kandydata z dalszych etapów rekrutacji. Jak sobie z tym poradzić? – mówią eksperci monsterpolska.pl.

10 Minutes with... Michael Raphael

Zapraszamy do obejrzenia nowego wywiadu z serii "10 Minutes With..." z Michael Raphael, Head of Supply Chain Management & Procurement w Jones Lang LaSalle.

Baza wiedzy dotyczącej praktyk i staży na stronie NieParzęKawy

Zapraszamy do zapoznania się z bazą wiedzy dostępną na stronie NieParzęKawy.

10 Minutes with... Olga Lyudovyk

Zapraszamy do obejrzenia nowego wywiadu z serii "10 Minutes With..." z Olgą Lyudovyk, Head of Business Development (Asia) w Marks & Spencer.

Wyglądać jak mężczyzna sukcesu - jak ubierać się na rozmowę kwalifikacyjną i do pracy?

Na to, jak ubiera się mężczyzna, zwracają uwagę nie tylko kobiety, ale także potencjalni pracodawcy i współpracownicy. Wraz z przyjęciem do pracy nie można jednak przestać dbać o elegancki wygląd – Twój profesjonalny wizerunek jest ważny codziennie. Co powinieneś mieć w szafie, a czego musisz unikać, aby dobrze wyglądać w sytuacjach biznesowych?