Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Planowanie kariery

Planowanie kariery

Kolejna okazja, by zdobyć pracę

Nie wiesz jak zmienić pracę na lepszą i kogo poprosić o radę? Chcesz porozmawiać z przedstawicielami firmy, w której chciałbyś pracować, ale do tej pory nie miałeś odwagi? Teraz jest ku temu najlepsza okazja, bo wkrótce ruszają kolejne Wirtualne Targi Pracuj.pl.

Masz dziesięć minut ? Znajdź nową pracę!

Co byś zrobił, gdybyś miał dodatkowe wolne dziesięć minut? Sprawdził wiadomości, zadzwonił do przyjaciela czy zagrał w Angry Birds ? A co powiesz na znalezienie nowej pracy? Może nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi Ci do głowy, ale skoro w dzisiejszych czasach niemal każdy z nas ma smartfona w kieszeni, znalezienie pracy może okazać się znaczenie łatwiejsze.

Świeże umysły i ogromny potencjał czy wylęgarnia bezrobotnych? - rocznik 94. idzie na studia

W październiku studia rozpocznie ponad 200 tysięcy licealistów z rocznika ’94. Rosnące oczekiwania pracodawców oraz niestabilna sytuacja na rynku pracy sprawiają, że młodzi ludzie właśnie zaczynający studia już teraz martwią się o to, czy w przyszłości zdobędą pracę.

Co musi zrobić student? Pięć obowiązkowych kroków

Wybierając się na studia mamy nadzieję, że będzie to niezapomniany okres w naszym życiu. Nowe środowisko, nowe wyzwania, nowe możliwości. Co zatem zrobić, by po pięciu latach nauki być zadowolonym ze swoich wyborów? Jak wykorzystać ten czas właściwie, by móc wspominać go z uśmiechem?

Praktyki i staże trwające dłużej niż miesiąc powinny być płatne

Z tym postulatem wychodzi grupa firm, która chce przyciągnąć najlepszych absolwentów. Czy uda im się ucywilizować rynek, na którym stażysta to darmowy wyrobnik?

Świetlana przyszłość specjalistów IT

W sierpniu najwięcej ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl (niezmiennie od dłuższego już czasu) skierowanych było do kandydatów o profilu IT. Bezrobocia nie muszą się obawiać sprzedawcy i pracownicy techniczni, a także finansiści i księgowi. W porównaniu do lipca, ofert pracy było więcej – o 4,5%.

Po studiach jest praca, tylko trzeba wiedzieć który kierunek warto wybrać

Na portalu Onet.pl pojawił się materiał filmowy z udziałem naszych absolwentów, którzy radzą, w jaki sposób znaleźć pracę po studiach.

Informatycy najbardziej poszukiwani

W lipcu, wśród ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl, najwięcej było tych z branży IT. Na drugim miejscu pod względem liczby ogłoszeń znalazły się oferty pracy na stanowiska techniczne. Podium zamknęły ogłoszenia dla handlowców/sprzedawców. W porównaniu do ubiegłego miesiąca ogłoszeń było o 6% mniej.

Raport Youngpro.pl: Praktyki studenckie – pierwsze kroki na rynku pracy

Wykształcenie nie jest już jedyną przepustką do znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Podstawową kwestią, którą zainteresowani są pracodawcy, poszukując odpowiedniego kandydata na stanowisko pracy, jest doświadczenie zawodowe.

Akademia Młodych Dyplomatów - rekrutacja

Europejska Akademia Dyplomacji z dumą ogłasza nabór do X edycji rocznego programu dyplomatycznego Akademia Młodych Dyplomatów

Zarządzanie projektami w małej i średniej firmie

Wymyślamy, wytwarzamy, sprzedajemy, wymieniamy coraz szybciej. Globalna szybkość musiała mieć również wpływ na to w jaki sposób pracujemy. Praca etatowa z jej powtarzającymi się zadaniami, stałymi zdarzeniami i relacjami zaczyna odchodzić do lamusa i wbrew wielu obawom towarzyszącym uelastycznieniu pracy, będzie to stała tendencja.

Projekt "DDA czas na zmianę"

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zapomnij o pracy w czasie urlopu

Twój pracodawca prosi Cię o pracowanie w czasie urlopu? Może to wywołać w Tobie mieszane uczucia. Wszak jedni na to przystają obojętnie, inn i zaś – być może tak jak Ty – uważają urlop za czas święty i chcą się odciąć od codzienności, w tym także od pracy. Jak zatem przygotować siebie, szefa i kolegów z pracy na planowaną nieobecność, by móc w pełni cieszyć się urlopem

Kryzys ekonomiczny zmusza pracowników do poszukiwania nowych ścieżek kariery

Ponad 50% respondentów próbowało zmienić pracę z powodu kryzysu ekonomicznego – takie są wyniki globalnej ankiety Monster.com, światowego lidera w skutecznym łączeniu kandydatów z pracodawcami. Jedna trzecia ankietowanych chciała zmienić ścieżkę kariery, a tylko 14% oświadczyło, że kryzys nie wpłynął na ich życie zawodowe.

Na stażach zaczną płacić za pracę? Być może stanie się cud

Grupa pracodawców zapewnia, że płacą swoim stażystom i chcą zachęcić do tego samego inne firmy. Dziś staże i praktyki to wolna amerykanka. W jednych firmach istnieje proces rekrutacji, inne przyjmują nawet z ulicy. Tylko część staży ma określone cele i odbywa się zgodnie z przygotowanym przez firmowych ekspertów programami. Najwięcej kontrowersji wzbudza to, że praktykanci tyrają za darmo miesiącami.

Ogólnopolskie Badanie MBE STUDENT INDEX: Finanse i Bankowość

Ogólnopolskie Badanie MBE STUDENT INDEX: Finanse i Bankowość to coroczny projekt badawczy, mający na celu otrzymanie informacji dotyczących rynku pracy szeroko pojętej branży finansowej z punktu widzenia studentów i absolwentów, którzy planują związać swą przyszłość zawodową z tą branżą.

Letnie prace dla studentów

Lato kojarzy się ze słońcem, plażą i beztroskim lenistwem, ale dla wielu studentów jest to czas intensywnego szukania pracy, która zazwyczaj nie wymaga specjalnych kwalifikacji, a pomoże podreperować dziurę w budżecie. Jest to również dobra okazja na zdobycie doświadczenia, które świetnie będzie wyglądało w CV.

Pięć uczelni po ukończeniu których zarabia się najlepiej

W rankingu szkół wyższych, których absolwenci zarabiali najwięcej zwyciężyła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Obok SGH na liście pięciu uczelni, po których wynagrodzenia były najwyższe znalazły się: Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Warszawski.

Kiedy po urlopie wracasz do pracy, której nie znosisz

Urlopy dostarczają bardzo potrzebnej przerwy od pracy, w czasie której możemy się zrelaksować i uciec od codziennego stresu. Jednak powrót z wakacji nie dla wszystkich jest łatwy. Jedni mogą czuć się pełni energii, a inni ze smutkiem i bez zapału wracają do pracy, której nie lubią. Eksperci monsterpolska.pl radzą – to dobry moment na zmianę pracy.

10 Minutes with... Benjamin Scheidel

Zapraszamy do obejrzenia nowego wywiadu z serii "10 Minutes With..." z Benjamin Scheidel, Head of PR, Sales & Marketing at Lufthansa Cargo.