Piątek, 24 stycznia 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / WIADOMOŚCI / Planowanie kariery

Planowanie kariery

Dzień Otwarty w biurze Mondelez Polska!

Dzień Otwarty w biurze Mondelez Polska!

Chcesz wiedzieć więcej o Mondelez Polska? Chcesz poznać ludzi, którzy stoją za sukcesem marek takich jak Milka, Jacobs czy Prince Polo? Chcesz odwiedzić biuro jednej z największych firm spożywczych?

To ostatnia szansa! Dołącz do spotkania ze specjalistami HR, Marketingu i Handlu

To ostatnia szansa! Dołącz do spotkania ze specjalistami HR, Marketingu i Handlu

Każdy student wie, że rynek pracy jest wymagający – zgadzasz się? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprostać tym oczekiwaniom, dołącz do spotkania online!

Darmowe materiały dotyczące planowania kariery zawodowej w Biurze ds. Absolwentów!

Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów do Biura ds. Absolwentów (pok. 132-135 w budynku głównym, obok Auli Głównej) do odbioru następujących folderów:

Dni Kariery® 24 i 25 października w Auli Spadochronowej!

Dzisiaj drugi dzień studenckich targów pracy, praktyk i staży – Dni Kariery® 24 i 25 października w Auli Spadochronowej!

10 Minutes with... Mike Delaney

Zapraszamy do obejrzenia nowego wywiadu z serii "10 MinutesWith..." z Mike Delaney, Partner, Nabarro LLP

Dzień Mondelez Polska w SGH

Dzień Mondelez Polska w SGH

5 listopada… dzień jak co dzień? Absolutnie nie! Nie trać czasu na nic nierobienie i wykorzystaj naładowane po wakacjach akumulatory! Podejmij wyzwanie i weź udział w Dniu Mondelez Polska na SGH!

Coffee Chats z konsultantami McKinsey

Jesteś na III roku studiów licencjackich lub I-II roku studiów magisterskich? Interesuje Cię konsulting? Chciałbyś usłyszeć, jak pracuje się w McKinsey, zadać wszelkie nurtujące Cię pytania?

Rekrutacja do Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Warszawa

W połowie października odbędzie się rekrutacja do Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Warszawa. AEGEE to największa, interdyscyplinarna organizacja europejska skupiająca ponad 13 tys. aktywnych studentów z całego kontynentu. Jej członkowie stawiają na rozwój osobisty, integrację w europejskim środowisku oraz dobrą zabawę. Ponadto są pasjonatami podróżowania i wymian międzykulturowych. Spotkania informacyjno-rekrutacyjne odbędą się na SGH (15 października), UW (16 października), PW (22 października), SGGW (23 października).

Rekrutacja do Studenckiego Forum Business Centre Club w Warszawie

Jesteś przedsiębiorczy? Interesujesz się biznesem? Szukasz swojej ścieżki rozwoju? Chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie w takich obszarach jak Team Management, Public Relations, Fundraising, Human Resources? A może pragniesz rozwinąć już zdobyte umiejętności?

Oferta MSZ dla studentów i absolwentów: praktyki, staże i studia podyplomowe (16.10)

Zapraszamy studentów i absolwentów na spotkanie pt. „Oferta MSZ dla studentów i absolwentów: praktyki, staże i studia podyplomowe”.

Student pod presją – jak ją zwalczyć, by nie zwariować?

Według popularnych żartów krążących w Internecie, idealny pracownik powinien posiadać status studenta, mieć 20 lat i kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Coraz większa konkurencja na rynku pracy, rosnące oczekiwania pracodawców i doniesienia mediów o bezrobociu sprawiają, że młodzi ludzie odczuwają coraz silniejszą presję i obawiają się, czy po ukończeniu studiów znajdą pracę. Jak sobie poradzić z tym stresem? – radzą eksperci monsterpolska.pl.

Kolejna okazja, by zdobyć pracę

Nie wiesz jak zmienić pracę na lepszą i kogo poprosić o radę? Chcesz porozmawiać z przedstawicielami firmy, w której chciałbyś pracować, ale do tej pory nie miałeś odwagi? Teraz jest ku temu najlepsza okazja, bo wkrótce ruszają kolejne Wirtualne Targi Pracuj.pl.

Masz dziesięć minut ? Znajdź nową pracę!

Co byś zrobił, gdybyś miał dodatkowe wolne dziesięć minut? Sprawdził wiadomości, zadzwonił do przyjaciela czy zagrał w Angry Birds ? A co powiesz na znalezienie nowej pracy? Może nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi Ci do głowy, ale skoro w dzisiejszych czasach niemal każdy z nas ma smartfona w kieszeni, znalezienie pracy może okazać się znaczenie łatwiejsze.

Świeże umysły i ogromny potencjał czy wylęgarnia bezrobotnych? - rocznik 94. idzie na studia

W październiku studia rozpocznie ponad 200 tysięcy licealistów z rocznika ’94. Rosnące oczekiwania pracodawców oraz niestabilna sytuacja na rynku pracy sprawiają, że młodzi ludzie właśnie zaczynający studia już teraz martwią się o to, czy w przyszłości zdobędą pracę.

Co musi zrobić student? Pięć obowiązkowych kroków

Wybierając się na studia mamy nadzieję, że będzie to niezapomniany okres w naszym życiu. Nowe środowisko, nowe wyzwania, nowe możliwości. Co zatem zrobić, by po pięciu latach nauki być zadowolonym ze swoich wyborów? Jak wykorzystać ten czas właściwie, by móc wspominać go z uśmiechem?

Praktyki i staże trwające dłużej niż miesiąc powinny być płatne

Z tym postulatem wychodzi grupa firm, która chce przyciągnąć najlepszych absolwentów. Czy uda im się ucywilizować rynek, na którym stażysta to darmowy wyrobnik?

Świetlana przyszłość specjalistów IT

W sierpniu najwięcej ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl (niezmiennie od dłuższego już czasu) skierowanych było do kandydatów o profilu IT. Bezrobocia nie muszą się obawiać sprzedawcy i pracownicy techniczni, a także finansiści i księgowi. W porównaniu do lipca, ofert pracy było więcej – o 4,5%.

Po studiach jest praca, tylko trzeba wiedzieć który kierunek warto wybrać

Na portalu Onet.pl pojawił się materiał filmowy z udziałem naszych absolwentów, którzy radzą, w jaki sposób znaleźć pracę po studiach.

Informatycy najbardziej poszukiwani

W lipcu, wśród ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl, najwięcej było tych z branży IT. Na drugim miejscu pod względem liczby ogłoszeń znalazły się oferty pracy na stanowiska techniczne. Podium zamknęły ogłoszenia dla handlowców/sprzedawców. W porównaniu do ubiegłego miesiąca ogłoszeń było o 6% mniej.

Raport Youngpro.pl: Praktyki studenckie – pierwsze kroki na rynku pracy

Wykształcenie nie jest już jedyną przepustką do znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Podstawową kwestią, którą zainteresowani są pracodawcy, poszukując odpowiedniego kandydata na stanowisko pracy, jest doświadczenie zawodowe.