Niedziela, 8 grudnia 2019 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / WIADOMOŚCI / Planowanie kariery

Planowanie kariery

To ostatnia szansa! Dołącz do spotkania ze specjalistami HR, Marketingu i Handlu

To ostatnia szansa! Dołącz do spotkania ze specjalistami HR, Marketingu i Handlu

Każdy student wie, że rynek pracy jest wymagający – zgadzasz się? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprostać tym oczekiwaniom, dołącz do spotkania online!

Darmowe materiały dotyczące planowania kariery zawodowej w Biurze ds. Absolwentów!

Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów do Biura ds. Absolwentów (pok. 132-135 w budynku głównym, obok Auli Głównej) do odbioru następujących folderów:

Dni Kariery® 24 i 25 października w Auli Spadochronowej!

Dzisiaj drugi dzień studenckich targów pracy, praktyk i staży – Dni Kariery® 24 i 25 października w Auli Spadochronowej!

10 Minutes with... Mike Delaney

Zapraszamy do obejrzenia nowego wywiadu z serii "10 MinutesWith..." z Mike Delaney, Partner, Nabarro LLP

Dzień Mondelez Polska w SGH

Dzień Mondelez Polska w SGH

5 listopada… dzień jak co dzień? Absolutnie nie! Nie trać czasu na nic nierobienie i wykorzystaj naładowane po wakacjach akumulatory! Podejmij wyzwanie i weź udział w Dniu Mondelez Polska na SGH!

Coffee Chats z konsultantami McKinsey

Jesteś na III roku studiów licencjackich lub I-II roku studiów magisterskich? Interesuje Cię konsulting? Chciałbyś usłyszeć, jak pracuje się w McKinsey, zadać wszelkie nurtujące Cię pytania?

Rekrutacja do Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Warszawa

W połowie października odbędzie się rekrutacja do Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Warszawa. AEGEE to największa, interdyscyplinarna organizacja europejska skupiająca ponad 13 tys. aktywnych studentów z całego kontynentu. Jej członkowie stawiają na rozwój osobisty, integrację w europejskim środowisku oraz dobrą zabawę. Ponadto są pasjonatami podróżowania i wymian międzykulturowych. Spotkania informacyjno-rekrutacyjne odbędą się na SGH (15 października), UW (16 października), PW (22 października), SGGW (23 października).

Rekrutacja do Studenckiego Forum Business Centre Club w Warszawie

Jesteś przedsiębiorczy? Interesujesz się biznesem? Szukasz swojej ścieżki rozwoju? Chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie w takich obszarach jak Team Management, Public Relations, Fundraising, Human Resources? A może pragniesz rozwinąć już zdobyte umiejętności?

Oferta MSZ dla studentów i absolwentów: praktyki, staże i studia podyplomowe (16.10)

Zapraszamy studentów i absolwentów na spotkanie pt. „Oferta MSZ dla studentów i absolwentów: praktyki, staże i studia podyplomowe”.

Student pod presją – jak ją zwalczyć, by nie zwariować?

Według popularnych żartów krążących w Internecie, idealny pracownik powinien posiadać status studenta, mieć 20 lat i kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Coraz większa konkurencja na rynku pracy, rosnące oczekiwania pracodawców i doniesienia mediów o bezrobociu sprawiają, że młodzi ludzie odczuwają coraz silniejszą presję i obawiają się, czy po ukończeniu studiów znajdą pracę. Jak sobie poradzić z tym stresem? – radzą eksperci monsterpolska.pl.

Kolejna okazja, by zdobyć pracę

Nie wiesz jak zmienić pracę na lepszą i kogo poprosić o radę? Chcesz porozmawiać z przedstawicielami firmy, w której chciałbyś pracować, ale do tej pory nie miałeś odwagi? Teraz jest ku temu najlepsza okazja, bo wkrótce ruszają kolejne Wirtualne Targi Pracuj.pl.

Masz dziesięć minut ? Znajdź nową pracę!

Co byś zrobił, gdybyś miał dodatkowe wolne dziesięć minut? Sprawdził wiadomości, zadzwonił do przyjaciela czy zagrał w Angry Birds ? A co powiesz na znalezienie nowej pracy? Może nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi Ci do głowy, ale skoro w dzisiejszych czasach niemal każdy z nas ma smartfona w kieszeni, znalezienie pracy może okazać się znaczenie łatwiejsze.

Świeże umysły i ogromny potencjał czy wylęgarnia bezrobotnych? - rocznik 94. idzie na studia

W październiku studia rozpocznie ponad 200 tysięcy licealistów z rocznika ’94. Rosnące oczekiwania pracodawców oraz niestabilna sytuacja na rynku pracy sprawiają, że młodzi ludzie właśnie zaczynający studia już teraz martwią się o to, czy w przyszłości zdobędą pracę.

Co musi zrobić student? Pięć obowiązkowych kroków

Wybierając się na studia mamy nadzieję, że będzie to niezapomniany okres w naszym życiu. Nowe środowisko, nowe wyzwania, nowe możliwości. Co zatem zrobić, by po pięciu latach nauki być zadowolonym ze swoich wyborów? Jak wykorzystać ten czas właściwie, by móc wspominać go z uśmiechem?

Praktyki i staże trwające dłużej niż miesiąc powinny być płatne

Z tym postulatem wychodzi grupa firm, która chce przyciągnąć najlepszych absolwentów. Czy uda im się ucywilizować rynek, na którym stażysta to darmowy wyrobnik?

Świetlana przyszłość specjalistów IT

W sierpniu najwięcej ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl (niezmiennie od dłuższego już czasu) skierowanych było do kandydatów o profilu IT. Bezrobocia nie muszą się obawiać sprzedawcy i pracownicy techniczni, a także finansiści i księgowi. W porównaniu do lipca, ofert pracy było więcej – o 4,5%.

Po studiach jest praca, tylko trzeba wiedzieć który kierunek warto wybrać

Na portalu Onet.pl pojawił się materiał filmowy z udziałem naszych absolwentów, którzy radzą, w jaki sposób znaleźć pracę po studiach.

Informatycy najbardziej poszukiwani

W lipcu, wśród ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl, najwięcej było tych z branży IT. Na drugim miejscu pod względem liczby ogłoszeń znalazły się oferty pracy na stanowiska techniczne. Podium zamknęły ogłoszenia dla handlowców/sprzedawców. W porównaniu do ubiegłego miesiąca ogłoszeń było o 6% mniej.

Raport Youngpro.pl: Praktyki studenckie – pierwsze kroki na rynku pracy

Wykształcenie nie jest już jedyną przepustką do znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Podstawową kwestią, którą zainteresowani są pracodawcy, poszukując odpowiedniego kandydata na stanowisko pracy, jest doświadczenie zawodowe.

Akademia Młodych Dyplomatów - rekrutacja

Europejska Akademia Dyplomacji z dumą ogłasza nabór do X edycji rocznego programu dyplomatycznego Akademia Młodych Dyplomatów