Co musi zrobić student? Pięć obowiązkowych kroków

Wybierając się na studia mamy nadzieję, że będzie to niezapomniany okres w naszym życiu. Nowe środowisko, nowe wyzwania, nowe możliwości. Co zatem zrobić, by po pięciu latach nauki być zadowolonym ze swoich wyborów? Jak wykorzystać ten czas właściwie, by móc wspominać go z uśmiechem?

Oto kilka obowiązkowych kroków:

1.    Poznaj nowych ludzi

Przez tych kilka lat twoje grono przyjaciół znacznie się powiększy. W Twoim telefonie pojawi się wiele nowych kontaktów, które potem mogą okazać się niezastąpione. Każdy poznany człowiek będzie miał szansę stać się inspiracją do działania. To czas na poznanie przyjaciół, na których będziesz mógł polegać przez całe życie. Tworzenie networkingu jest najważniejsze, bo dzięki ludziom nasz świat staje się pełny.

2.    Podróżuj

Dzięki podróżom poszerzysz swój światopogląd, nauczysz się samodzielności i tolerancji, a także zapragniesz nowych przygód. Dostarczą Ci satysfakcji, gdy widząc w telewizji miejsce, które odwiedziłeś będziesz mógł z dumą powiedzieć „tu byłem”. Można mieć wiele pieniędzy, można wszystko stracić, ale nie to, co się przeżyło i zobaczyło. Nie ociągaj się, dziś niewielkim kosztem możesz się udać
w kilkunastodniową podróż. Masz szeroki wachlarz możliwości: Erasmus, Praktyki zagraniczne, Summer University, tanie wyjazdy studenckie. Alternatyw jest wiele – potrzeba tylko odwagi.

3.    Ucz się języków

Świat stoi dla Ciebie otworem pod warunkiem, że będziesz umiał się z nim komunikować. Jak to zrobić? Naucz się języków obcych!  Dzięki nim, otworzysz sobie furtkę do poznania kolejnych ludzi, krajów i kultur. Zwiększysz także swoje szanse na dostanie wymarzonej pracy zarówno w kraju jak i za granicą.

4.    Praktyka czyni mistrza

Otwórz się na nowe wyzwania - znajdź praktyki studenckie, które uczynią Cię konkurencyjnym na rynku pracy. Teoria zdobyta na studiach to nie wszystko – swoją wiedzę wykorzystuj działając poza murami uczelni. Czas nie pozwala na pracę? Praktykuj i rozwijaj się w inny sposób – zostań wolontariuszem lub członkiem organizacji pozarządowej. Cenne doświadczenie zostanie na pewno docenione przez przyszłych pracodawców.

5.    Wstąp do organizacji studenckiej

Organizacje studenckie to znakomity start. Oferują nie tylko możliwość poznania wielu nowych ludzi, ale też pozwalają się rozwijać, uczyć oraz zdobywać nowe doświadczenia. Jeśli chcesz dzielić się swoją pasją
z innymi, poznawać świat i uczestniczyć w ciekawych projektach dołącz do jednej z nich, np. Europejskiego Forum Studentów AEGEE - Warszawa. Jest to oddział AEGEE – Europe - największej europejska organizacji studenckiej, która działa na terenie 40 krajów, 200 miast i zrzesza ponad 13 000 osób.

Odnajdziesz tu ludzi podobnych do Ciebie, z którymi przeżyjesz wyjątkowe chwile. Co więcej, otrzymasz szansę zaangażowania się w międzynarodowy projekt i rozwiniesz swoje umiejętności, a także będziesz mógł tanio podróżować po całej Europie.

Spotkania rekrutacyjne do AEGEE – Warszawa rozpoczynają się w październiku. Warto więc przyjść, dowiedzieć się więcej i sprawdzić, co ciekawego może zaoferować organizacja studencka. Działając
w jednej z nich, na pewno uda Wam się zrealizować powyższe pięć obowiązkowych kroków. Dajcie sobie szansę i zaliczcie najbliższy rok akademicki na piątkę z plusem!

*** 

Europejskie Forum Studentów AEGEE-Warszawa – lokalny oddział AEGEE - Europe, jednej z największych europejskich organizacji pozarządowych – zrzesza studentów i absolwentów warszawskich uczelni i szkół wyższych. Pragniemy stworzyć środowisko, w którym nasi członkowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności, rozwijać zainteresowania, a posiadaną wiedzę wykorzystywać w praktyce. Głównie zależy nam na świadomym rozwoju osobistym członków naszego stowarzyszenia, dlatego proponujemy im otwartą ścieżkę kariery. Naszą postawę oddaje hasło: „Zrobisz tyle, na ile się odważysz!”. Ponadto, członkowie AEGEE mogą korzystać z bogatej oferty szkoleń, konferencji czy wydarzeń kulturowych organizowanych przez wszystkie oddziały AEGEE.