Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Linkownia / Inne serwisy / Nowy portal internetowy "Inteligentny Start"

Nowy portal internetowy "Inteligentny Start"

Program „Inteligentny Start” to przedsięwzięcie, którego ideą jest wspieranie polskich studentów i absolwentów zagranicznych uczelni. Celem programu jest umożliwienie przedstawicielom Polonii – aktualnym studentom lub absolwentom uczelni zagranicznych mieszkającym w kraju, w którym ukończyli studia – zdobycia doświadczenia zawodowego przez odbycie praktyk lub zapewnienie stałego zatrudnienia w zagranicznych oddziałach polskich firm.

 

Poza oczywistymi profitami w postaci wzbogaconego życiorysu młodzi ludzie zyskują łatwiejszy start zawodowy, często w prężnie rozwijających się przedsiębiorstwach  oraz bardzo ważny kontakt z krajem ojczystym. Jest to niewątpliwie okazja do szlifowania swoich umiejętności, pogłębiania wiedzy, kwalifikacji oraz do zdobycia pierwszej, atrakcyjnej pracy.

Przedsięwzięcie „Inteligentny Start” ma również na celu ułatwienie ekspansji zagranicznej polskim firmom, ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich przedsiębiorstw. Funkcją programu jest zapewnienie polskim przedsiębiorstwom warunków do odkrywania nowych możliwości inwestycyjnych na zagranicznych rynkach, dzięki wykorzystaniu potencjału rodaków mieszkających za granicą.

Portal w pełnej funkcjonalności w wersji beta wystartuje na dniach. Możliwa będzie rejestracja jako student/absolwent oraz przedsiębiorca. Profile będą aktywne i pozostaną w bazie po zakończeniu wersji testowej serwisu. Zachęcamy do odwiedzania portalu i rejestrowania się.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: www.inteligentny-start.org.