Akcelerator Kariery MF

Stażysta w Wydziale Opracowywania Danych w Departamencie Prawnym MF

Co oferujemy:

  • płatny 3-miesięczny staż z atrakcyjną stawką godzinową (z możliwością kontynuacji współpracy);
  • zdobycie doświadczenia w praktycznym posługiwaniu się językiem obcym na przykładzie oryginalnych dokumentów urzędowych, dokumentów wytworzonych przez administrację innych państw i osoby prywatne (dokumenty urzędowe, dokumenty handlowe, wyroki, orzeczenia administracyjne);
  • doświadczenie w pracy w administracji publicznej, w tym w zakresie jej działania, przepisów wewnętrznych, obiegu dokumentów itp.;
  • wsparcie mentora przez cały okres trwania stażu;
  • pakiet onboardingowy i  indywidulane szkolenia.

Kogo szukamy:

  • studentów 3-go roku lub lat wyższych, studentów studiów II stopnia oraz studentów studiów doktoranckich;
  • wymagana biegła znajomość jednego z następujących języków na poziomie C1 lub wyższym:
    • niemieckiego,
    • greckiego,
    • niderlandzkiego,
    • norweskiego,
    • duńskiego
    • szwedzkiego;
  • preferowane kierunki studiów: filologia, prawo, administracja, ekonomia.

Zakres zadań:

Wsparcie w obszarze opracowywania dokumentacji obcojęzycznej, w zakresie:

  • odczytania dokumentów ze zrozumieniem oraz ustalenia na ich podstawie określonego rodzaju danych (dane osób, dane identyfikujące mienie, sposób załatwienia sprawy);
  • weryfikowania tłumaczeń opracowanych we współpracy z innymi pracownikami;
  • przygotowania roboczych tłumaczeń na język polski;
  • bieżącego wsparcia w zakresie tłumaczonych tekstów;
  • wprowadzania dokumentacji do baz danych;
  • porządkowania dokumentacji.

Wyślij do nas swoje CV wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego chciałbyś realizować u nas staż.

Stażysta w programie Akcelerator Kariery MF

Akcelerator Kariery MF to program współpracy pomiędzy Ministerstwem Finansów, a środowiskiem akademickim. Dzięki niemu osoby uczące się jak i tuż po studiach będą mogły sprawdzić się i rozwijać swoje umiejętności  angażując się w prowadzone  projekty. Pomóż nam stworzyć najlepszy program stażowy dla Studentów, Doktorantów i Absolwentów.

Poszukujemy osób:

  • którym bliska jest tematyka HR i Employer Brandingu ;
  • lubiących znajdować nowe rozwiązania z zakresu współpracy ze środowiskiem akademickim, praktyk, staży, wolontariatów, HR i EB;
  • doskonale znających pakiet MS Office (korespondencja seryjna, tabele przestawne);
  • potrafiących tworzyć i redagować angażujące teksty (tzw. lekkie pióro);
  • kreatywnych, z głową pełną pomysłów;
  • otwartych, komunikatywnych;
  • dokładnych, sumiennych i terminowych;

Zadania stażowe obejmują m.in.:

  • przygotowanie narzędzi usprawniających pracę zespołu w MS Excel (kalkulatory, tabele przestawne, bazy danych, korzystanie z makr);
  • opracowywanie i redakcja dokumentów, zaświadczeń oraz komunikatów
  • wsparcie zespołu Akceleratora Kariery MF w zadaniach bieżących;
  • poszukiwanie nowych rozwiązań i usprawnień procesów z zakresu współpracy z środowiskiem akademickim, praktyk, staży, wolontariatów, HR i EB;

Mile widziane:

  • znajomość MS TEAMS

Oferujemy:

  • płatny 3-miesięczny staż;
  • pracę w interdyscyplinarnym zespole;
  • możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w różnych obszarach;
  • szkolenia merytoryczne.

Istnieje możliwość odbycia stażu częściowo w formie zdalnej.

Wyślij do nas swoje CV, a my prześlemy do Ciebie krótkie zadanie rekrutacyjne!