Salon Kompetencji SGH. Certyfikacje i poświadczenia.

20 listopada studenci i studentki SGH będą mieli możliwość zapoznać się z uznanymi certyfikacjami i poświadczeniami kompetencji branżowych rozmawiając bezpośrednio z oferującymi je organizacjami i firmami.

  • W godz. 9:30 do 15:30 na Auli Spadochronowej informacje ogólne oraz specjalne oferty dla studentów i absolwentów naszej uczelni prezentować będą:

ACCA - Association of Chartered Certified Accountants
CFA Institute (Chartered Financial Analyst®)
CIMA - The Chartered Institute of Management Accountants
IPMA – International Project Management Association
Grupa Santander Bank Polska

Poniżej na stronie więcej informacji o każdym z powyższych podmiotów i jego ofercie.

  • Oprócz organizacji na Auli będą także doradcy kariery SGH i będzie możliwość skorzystania z konsultacji z nimi.
  • O 12:00 zapraszamy do 152 na spotkanie z Marcinem Malcem, ekspertem marketingu i absolwentem SGH pt.: "Jak zbudować markę osobistą na LinkedIn w oparciu o kompetencje."

Logo SGH, napis Salon Kompetencji. Certyfikacje i poświadczenia. Obok na obrazku 2 osoby na fotelach przy stoliku, za nimi kartka przypominająca CV. Na dole logotypy ACCA,CIMA,IPMA,CFA.

 

***

 

Napis ACCA  w czerwonym kwadracie, obok napis Think Ahead.

ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) to uznana na całym świecie profesjonalna organizacja księgową zapewniająca kwalifikacje i ulepszająca standardy w rachunkowości na całym świecie. Została założona w 1904 r. Obecnie liczy ponad 247 000 członków i 526 000 przyszłych członków w 181 krajach.
Oferowane certyfikaty
ACCA, czyli Association of Chartered Certified Accountants, stanowi jeden z najbardziej popularnych i elitarnych międzynarodowych certyfikatów bezpośrednio powiązanych z finansami i księgowością. Umożliwia zdobycie i ustrukturyzowanie wiedzy na temat szerokiego zakresu zagadnień z obszaru audytu, podatków, księgowości, rachunkowości, prawa i planowania strategicznego. 
Opis oferty dla studentów i absolwentów SGH
•    zwolnienia z części egzaminów ACCA – studenci zaliczają akredytowane przedmioty zdobywając prawo do zwolnień z egzaminów ACCA na poziomie Applied Knowledge oraz Applied Skills: do 7 zwolnień na studiach licencjackich oraz do 9 zwolnień na studiach magisterskich i podyplomowych – zwolnienia te są bezterminowe, więc jest to świetna inwestycja w rozwój kariery zawodowej
•    stypendium ACCA Accelerate Scholarship – studenci studiów magisterskich i podyplomowych mogą skorzystać ze stypendium Accelerate  - do 600 funtów zniżki na przyszłe opłaty w ACCA i zwolnienie z pierwszej opłaty rocznej oraz przyspieszyć swoją drogę do zdobycie kwalifikacji ACCA
•    studia 2 w 1 – studenci wyróżniają się na rynku pracy dzięki połączeniu dyplomu Szkoły Głównej Handlowej z prestiżową międzynarodową kwalifikacją biznesową ACCA,
•    studenci mają możliwość jeszcze na studiach ubiegać się o ACCA Advanced Diploma in Accounting and Business wykorzystując część zwolnień z egzaminów ACCA.
•    bezpłatny dostęp do portalu z ofertami pracy i praktyk dla studentów i członków ACCA z całego świata ACCA Careers (ponad 800 oferty pracy w Polsce, 27 tys. na całym świecie)

Więcej informacji: Akredytowany program ACCA | SGH | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

***

Napis CFA Society Poland

CFA Institute to globalna, profesjonalna organizacja non-profit, która zapewnia specjalistom z obszaru inwestycji, kompleksową realizowaną na wysokim poziomie edukację w zakresie finansów korporacyjnych. Instytut ma na celu promowanie standardów w zakresie etyki, wiedzy, edukacji i doskonałości zawodowej w globalnej branży usług inwestycyjnych. CFA Institute i zarządza jednym z najbardziej prestiżowych programów zawodowo-edukacyjnych na świecie.
Oferowane certyfikaty
Tytuł Chartered Financial Analyst®, w skrócie CFA®, jest prestiżowym certyfikatem funkcjonującym na rynku już od przeszło sześćdziesięciu lat, potwierdzającym wiedzę oraz kompetencje w zakresie przeprowadzania analiz finansowych i zarządzania finansami przedsiębiorstw
Opis oferty dla studentów i absolwentów SGH
30% zniżki na płatne wydarzenia organizowane przez CFA Society Poland

Więcej informacji na http://cfapoland.org/pl/o-cfa/o-programie/

***

 

AICPA i CIMA Together as the association of international certified professional accountants


Założony w 1919 r. The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 698 000 członków i studentów American Institute of CPAs (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Stowarzyszenie jest światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej.
Oferowane certyfikaty
Kwalifikacja Profesjonalna CGMA – Chartered Global Management Accountanting – certyfikaty z zakresu rachunkowości zarządczej.
Opis oferty dla studentów i Absolwentów SGH
Studenci SGH, którzy zapiszą się na specjalność międzykierunkową w ramach Programu CGMA na SGH mogą uzyskać zwolnienia z 3 egzaminów CGMA, a po zdaniu zewnętrznego egzaminu końcowego mogą zdobyć dyplom CIMA na trzech poziomach:

  • CGMA Certificate in Business Accounting (studia I stopnia)
  • CIMA Diploma in Business Accounting (studia II stopnia)
  • CIMA Advanced Diploma in Business Accounting (studia II stopnia)

Udział w programie obejmuje: rejestrację, subskrypcję i dostęp do materiałów edukacyjnych, przygotowanie do egzaminu z doświadczonym tutorem CIMA w ramach przedmiotu na SGH, podręcznik online, podejście do egzaminu, dostęp do portalu z ofertami pracy i praktyk dla kandydatów i członków CIMA z całego świata Global Career Hub oraz dostęp do konferencji wi wydarzeń networkingowych dla społeczności CIMA.

Absolwenci SGH mogą skorzystać ze zwolnień z części egzaminów CGMA na podstawie dyplomu studiów. Poziomy zwolnień można sprawdzić w kalkulatorze zwolnień.

Absolwentom uczestniczącym w Salonie kompetencji zaoferowany zostanie kod promocyjny uprawniający do 20% zniżki na rejestrację do uzyskania certyfikatu.

Więcej informacji na stronie: CIMA | SGH | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

***

Napis IPMA Polska

IPMA (International Project Management Association) to pierwsze na świecie stowarzyszenie Project Managment założone już w 1965 r. Pierwsze na świecie stowarzyszenie prowadzące system certyfikacji w oparciu o role. Wyznacza standardy wskazujące kierunki rozwoju w zakresie zarządzania projektami. Funkcjonuje w 75 krajach świata.
Oferowane certyfikaty
IPMA umożliwia zdobycie profesjonalnych i globalnych poświadczeń kwalifikacji z obszaru zarządzania projektami, w tym również już w czasie studiów (certyfikat IPMA-Student). Po zdaniu egzaminu IPMA-Student jest możliwość podążania sformalizowaną ścieżką rozwoju profesjonalnych kompetencji z zakresu zarządzania projektami w ramach czteropoziomowego systemu certyfikacji IPMA 4-L-C: 
•    Poziom D – Certified Project Management Associate,
•    Poziom C –Certified Project Manager,
•    Poziom B –Certified Senior Project Manager,
•    Poziom A –Certified Projects Director.

Więcej informacji: https://www.ipma.pl/

***

napis Santander na czerwonym tle

Grupa Santander Bank Polska jest jedną z największych grup finansowych i największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. Oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Santander Bank Polska od lat jest również zaangażowany w społecznie.

Jednym ze strategicznych celów Santander Bank Polska jest wspieranie społeczeństwa m.in poprzez współpracę ze światem akademickim. Od 26 lat bank wyróżnia się na tle światowych instytucji finansowych swoją działalnością na rzecz wspierania edukacji, przedsiębiorczości oraz zatrudnienia. Edukacja jest podstawowym filarem naszego zaangażowania społecznego. Chcemy wyrównywać szanse młodych ludzi na dostęp do dobrej jakości wykształcenia. Wspieramy młodych ludzi wchodzących na rynek pracy w zdobywaniu kompetencji poszukiwanych przez pracodawców. Od początku swojej działalności Grupa przeznaczyła na ten projekt ponad 2,2 mld EUR, współpracując z prestiżowymi uczelniami w Polsce i na świecie.

Oferowane certyfikaty

Działania na rzecz edukacji realizujemy za pomocą platformy edukacyjnej, która daje bezpłatny dostęp osobom powyżej 16 roku życia do programów rozwojowych. Dzięki niej osoby zainteresowane zdobywaniem nowych kompetencji oraz podnoszeniem kwalifikacji mogą korzystać z programów edukacyjnych i uzyskiwać różne certyfikaty.

Na platformie można znaleźć szkolenia, stypendia oraz materiały edukacyjne w formie audiobooków, ebooków, podcastów czy nagrań wideo i korzystać z nich w dowolnym momencie. Kluczowe kompetencje, które wspieramy to:

· Nauka języków obcych

· Kompetencje miękkie

· Umiejętności cyfrowe

Opis oferty rabatowej dla studentów i Absolwentów SGH
Oferujemy bezpłatne szkolenia, stypendia i materiały edukacyjne. O udział w programach może aplikować każdy m.in. studenci, doktoranci, wszyscy pracownicy uczelni i absolwenci. Uczestnicy nie muszą być klientami Grupy Santander oraz posiadać wyższego wykształcenia.