Kim jest doradca kariery?

Kim jest doradca kariery?

Kluczowym zadaniem doradztwa kariery jest udzielanie studentom pomocy w wyborze kierunku rozwoju, dalszego kształcenia oraz ścieżki kariery odpowiadającej posiadanym predyspozycjom i kompetencjom. Wsparciem w tym zakresie służą Państwu:

Kinga Strzelecka - psycholog i trener biznesu z bogatym, korporacyjnym doświadczeniem w obszarze rekrutacji i selekcji, szkoleń, rozwoju pracowników. Specjalizuje się w tematyce autoprezentacji i sztuki wystąpień publicznych. Od 15 lat związana z SGH z obszarem doradztwa kariery, od 7 lat wspiera Program Mentoringowego SGH. Certyfikowana konsultantka metody DISC. Oprócz działań doradczych współtworzy i rozwija strategię doradztwa kariery SGH. Poza uczelnią związana z organizacjami wspierającymi rozwój kobiety w biznesie oraz aktywnościami na rzecz kultury w Warszawie.

"Pragnę Państwu towarzyszyć w drodze do wymarzonej kariery oraz inspirować do wydobywania tego co stanowi Wasz potencjał."

oraz 

Julita Panufnik - absolwentka psychologii od wielu lat związana ze środowiskiem akademickim, z doświadczeniem w prowadzeniu konsultacji ze studentami, organizacji studenckich praktyk zawodowych oraz realizacji warsztatów/szkoleń z obszaru doskonalenia kompetencji miękkich i rozwoju kariery. Na co dzień pracuje w Centrum Współpracy z Biznesem SGH i ma ciągły kontakt z przedstawicielami Klubu Partnerów SGH, co stwarza przestrzeń do bieżącego analizowania potrzeb rynku pracy.
"Podczas naszych spotkań chciałabym w miłej i pełnej otwartości atmosferze wspierać Państwa w indywidualnych celach doradczych związanych z rozwojem zawodowym. W swojej pracy szczególnie cenię indywidualne podejście do drugiego człowieka, rozmowę i nieustanne poszukiwanie rozwiązań i pomysłów."

Umów się z doradcą kariery

W ramach doradztwa kariery możecie Państwo skorzystać z wielu form wsparcia. Poniżej zostały one szczegółowo opisane.  

Chęć skorzystania z  usług doradcy prosimy zgłaszać za pośrednictwem formularza

Jeżeli macie pytania do doradców, piszcie na adres: doradca.kariery@sgh.waw.pl

Propozycje doradcy kariery SGH

• INDYWIDUALNA KONSULTACJA DORADCZA • ANALIZA CV, LISTU MOTYWACYJNEGO • VIDEO CV • SYMULACJE ROZMÓW REKRUTACYJNYCH • CYKLICZNA AKCJA "ELEKTRONICZNA ANALIZA CV"

oraz

• PODCASTY #5 MINUT DLA KARIERY • WIDEOREKOMENDACJE KSIĄŻEK #STUDENCKI CZYTNIKOMÓWIENIE WYNIKÓW ANALIZY INDYWIDUALNEJ "EXTENDED DISC"

 

SPOTKAJ SIĘ - SKONSULTUJ - OBEJRZYJ - POSŁUCHAJ 

• INDYWIDUALNA KONSULTACJA DORADCZA 
Tematyka poruszana podczas konsultacji jest niezwykle różnorodna. Bardzo często rozmawiam o Państwa planach edukacyjnych, zawodowych, wspólnie  analizujemy  dotychczasowe doświadczenia, oferty pracy, rozważamy możliwe scenariusze ścieżki kariery oraz pracujemy nad zwiększeniem Państwa samoświadomości.  Temat  i cel rozmowy określacie Państwo samodzielnie.  Podczas spotkania korzystam z atrakcyjnych metod i narzędzi doradczych np. karty POINTS OF YOU® , ćwiczenia coachingowe. Rozmowa trwa do 50 minut. Zapraszam zarówno na jednorazowe konsultacje, jak i na formułę dłuższą, procesową, kilku spotkaniową. 

• ANALIZA CV, LISTU MOTYWACYJNEGO 
Elektronicznie sprawdzam Państwa CV i listy motywacyjne. Nanoszę komentarze,  doradzam, dzielę się wiedzą dotyczącą aktualnych trendów związanych z pisaniem „dobrych”, skutecznych aplikacji.  A jeśli ktoś z Państwa nie ma jeszcze CV, listu motywacyjnego chętnie pomogę w stworzeniu ich od podstaw. 

• VIDEO CV 
Coraz częściej zgłaszacie się Państwo z prośbą o wsparcie w tworzeniu video-CV, krótkich wizytówek do mediów społecznościowych etc.  W ramach tej usługi pomagam w pisaniu scenariusza nagrania oraz wspieram technicznie (kamera, statyw, profesjonalna przestrzeń sal konferencyjnych SGH). Dodatkowo przy okazji pracy nad VIDEO-CV doskonalone są Państwa umiejętności prezentacyjne, autoprezentacyjne oraz sztuka elevator pitch (formułowanie krótkich, klarownych i ciekawych  wypowiedzi). 

• SYMULACJE ROZMÓW REKRUTACYJNYCH 
Do skorzystania z tej formy usług doradczych zachęcam szczególnie osoby debiutujące na arenie rekrutacyjnej, jak również tych z Państwa, którzy cenią sobie bogaty feedback. Symulacja ma charakter wywiadu HR-owego i odbywa się w oparciu o CV oraz przesłaną ofertę pracy. Bardzo ważnym elementem spotkania jest informacja zwrotna, zdefiniowanie kluczowych zasobów i mocnych stron.

• Weź udział w akcji „Elektroniczna analiza CV" 
W wyznaczonym tygodniu danego semestru można skonsultować swój dokument aplikacyjny przesyłając go do doradcy kariery, który przekazuje szybką informację zwrotną. 

Sprawdź termin kolejnej edycji.
Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami dot. tworzenia CV zawartymi w mini-poradniku przygotowanym po jednej z poprzednich edycji.

• Posłuchaj podcastów z cyklu  # 5 MINUT DLA KARIERY 
5 minut dla kariery - YouTube 

• Poznaj książki rekomendowane przez doradcę
w cyklu # Studencki czytnik 

Studencki Czytnik - YouTube

​​po lewej: logo SGH, napis Studencki czytnik, po prawej: uśmiechnięta kobieta siedzi na krześle z otwartą książką, w tle zielona ściana mchu

Wykonaj analizę indywidualną Extended DISC i omów jej wyniki z doradcą.

A ponadto:

ARTYKUŁY, PODCASTY, INSPIRACJE - gorąco zachęcam do odwiedzania kanału na YT  #5minutDlaKariery , profilu FB oraz Serwisu Kariera. Znajdziecie tam Państwo szereg przydatnych informacji m.in. na temat trendów rynku pracy, budowania i promocji marki osobistej, zwiększania samoświadomości  i rozwoju kompetencji osobistych.