Kim jest doradca kariery?

Kim jest doradca kariery?
 
Psycholog, doradca kariery, trener biznesu posiadający bogate doświadczenie w obszarze rekrutacji i selekcji, szkoleń, rozwoju pracowników. Kluczowym zadaniem doradztwa kariery jest udzielanie studentom pomocy w wyborze kierunku rozwoju, dalszego kształcenia oraz zawodu, odpowiadającego posiadanym predyspozycjom i kompetencjom. Pragnę Państwu towarzyszyć w drodze do wymarzonej kariery oraz inspirować do wydobywania tego co stanowi Wasz potencjał !
 

W ramach doradztwa kariery możecie Państwo skorzystać z wielu form wsparcia. Poniżej zostały one szczegółowo opisane.  

Chęć skorzystania z naszych usług prosimy zgłaszać za pośrednictwem formularza. 

Doradca kariery proponuje: 

ANALIZA CV, LISTU MOTYWACYJNEGO – elektronicznie sprawdzam Państwa CV i listy motywacyjne. Nanoszę komentarze,  doradzam, dzielę się wiedzą dotyczącą aktualnych trendów związanych z pisaniem „dobrych”, skutecznych aplikacji.  A jeśli ktoś z Państwa nie ma jeszcze CV, listu motywacyjnego chętnie pomogę w stworzeniu ich od podstaw. 

VIDEO CV - coraz częściej zgłaszacie się Państwo z prośbą o wsparcie w tworzeniu video-CV, krótkich wizytówek do mediów społecznościowych etc.  W ramach tej usługi pomagam w pisaniu scenariusza nagrania oraz wspieram technicznie (kamera, statyw, profesjonalna przestrzeń sal konferencyjnych SGH). Dodatkowo przy okazji pracy nad VIDEO-CV doskonalone są Państwa umiejętności prezentacyjne, autoprezentacyjne oraz sztuka elevator pitch (formułowanie krótkich, klarownych i ciekawych  wypowiedzi). 

SYMULACJE ROZMÓW REKRUTACYJNYCH - do skorzystania z tej formy usług doradczych zachęcam szczególnie osoby debiutujące na arenie rekrutacyjnej, jak również tych z Państwa, którzy cenią sobie bogaty feedback. Symulacja ma charakter wywiadu HR-owego i odbywa się w oparciu o CV oraz przesłaną ofertę pracy. Bardzo ważnym elementem spotkania jest informacja zwrotna, zdefiniowanie kluczowych zasobów i mocnych stron.  

INDYWIDUALNA KONSULTACJA DORADCZA - tematyka poruszana podczas konsultacji jest niezwykle różnorodna. Bardzo często rozmawiam o Państwa planach edukacyjnych, zawodowych, wspólnie  analizujemy  dotychczasowe doświadczenia, oferty pracy, rozważamy możliwe scenariusze ścieżki kariery oraz pracujemy nad zwiększeniem Państwa samoświadomości.  Temat  i cel rozmowy określacie Państwo samodzielnie.  Podczas spotkania korzystam z atrakcyjnych metod i narzędzi doradczych np. karty POINTS OF YOU® , ćwiczenia coachingowe. Rozmowa trwa do 50 minut. Zapraszam zarówno na jednorazowe konsultacje, jak i na formułę dłuższą, procesową, kilku spotkaniową. 

TESTY (nowa odsłona w przygotowaniu).

ARTYKUŁY, PODCASTY, INSPIRACJE - gorąco zachęcam do odwiedzania kanału na YT  #5minutDlaKariery , profilu FB oraz Serwisu Kariera. Znajdziecie tam Państwo szereg przydatnych informacji m.in. na temat trendów rynku pracy, budowania i promocji marki osobistej, zwiększania samoświadomości  i rozwoju kompetencji osobistych. 

Zapraszam serdecznie!

mgr Kinga Strzelecka
Doradca Kariery

Kontakt:
e-mail: 
doradca.kariery@sgh.waw.pl

tel.: (22) 564 94 71